Jeśli chcesz pograć w nowe i dobre gry, to przeczytaj nasz artykuł. Przyjrzyj się tytułom gier i wybierz coś dla siebie. Nowinki gier wideo są naprawdę warte twojej uwagi.

W jakie gry wideo warto zagrać w 2022 roku?

Początek 2022 roku zaskoczył wielu z nas bardzo udanymi premierami gier wideo. Prawdopodobnie po długich ograniczeniach Covid-19, producenci gier wideo nareszcie mogli pochwalić się swoimi nowinkami.

Nowe gry pojawiły się w kasyno, w aplikacjach mobilnych, na konsole i komputery stacjonarne.  Okres po pandemii faktycznie wydał się bardzo owocny. Powstało wiele różnorodnych gier, niektóre lepsze, a niektóre gorsze. Dlatego postanowiliśmy ci pomóc trochę w poszukiwaniu wartościowych gier wydanych już w tym roku. Na naszej liście znajdują się najpopularniejsze gry 2022 roku, które już zostały wydane:

Nazwa gry

Producent

Total War: Warhammer 3

Creative Assembly

Legendy Pokémonów: Arceus

Game Freak/ Nintendo

Pierścień Eldena

FromSoftware

Diablo Immortal

Blizzard Entertainment/ NetEase

The Sims 4: Licealne lata

EA Maxis

Total War: Warhammer 3

Total War to seria gier pochłoniętych historycznym dogmatem. Saga nie zawsze ograniczała się naszą planetą i w drugiej części mogliśmy pograć z demonami, elfami i orkami. W 2022 roku otrzymaliśmy zakończenie trylogii Total War: Warhammer 3.

Podobnie jak w poprzednich grach Warhammer 3 stawia gracza na czele armii, której zadaniem jest pokonanie rywali na otwartym polu bitwy. W grze jest wiele strategii, które gracz może zastosować. Mapa walk Warhammer 3 jest większa niż wszystkie poprzednie mapy razem wzięte. W grze jest aż osiem frakcji fantazy, z których każda jest dziwniejsza niż poprzednia. 

Warhammer 3 to jednak nie tylko strategie i walki, ale też piękna grafika i wspaniałe obrazy. Warhammer 3 różni się od swoich wcześniejszych gier naciskiem na narrację. Gra przenosi do eterycznych Krain Chaosu, po czym z powrotem to domu, aby walczy c z demonami i goliatami. Nie chodzi tutaj jednak tylko o zwycięstwo, ale też idealnie wykonywane ruchy kawalerii, piękne mapy fantasy i cały świat Warhammer 3.

Legendy Pokémonów: Arceus

Pokemon to klasyczna gra, która w ciągu ostatnich trzech lata miała wiele nowych edycji podstawowej serii Sword and Shield. Wszystkie nowe gry Pokemon dobrze się sprzedawały i w sumie nie było potrzeby tworzenia czegoś zupełnie nowego. Niemniej jednak, Legendy Pokémonów: Arceus zapełnimy nam alternatywną grę, której wcześniej nie widzieliśmy. Możemy już na początku powiedzieć, że jest ona bardzo dobra!

Legendy Pokémonów: Arceus daje nam nową oś czasu. Nintendo już nie stosuje uproszczonej pułapki RPG, proces łapania pokemonów jest teraz bardzo przyjemny i fascynujący. Otóż Nintendo zostawia samotnego gracza na nieokiełznanych terytorium pośród pokemonów. Twoim zadaniem jest zebranie pokemonów i uzupełnienie Pokédexu.

W grze są bardzo ciekawe wyzwania i zadania badawcze każdego stworzenia tak, że gracze nie skupiają się wyłącznie na łapaniu pokemonów, zależy im również na wykonywaniu poszczególnych zadań. Legendy Pokémonów: Arceus to nie tylko bitwy i łapanki, jest to bardziej kontemplacyjna gra. Czasem przerażająca przygoda w dziczy, ucieczka po rozgniewaniu gigantycznej Elektrody itp.

Pierścień Eldena

FromSoftware, producent Pierścienia Eldena, cieszyło nas niesamowitymi grami akcji dla jednego gracza przez ostatnie dziesięć lat. Dark Souls, Bloodborne i Sekiro to kultowe tytuły gry, które przyniosły studio szerokie uznanie w świecie gier. W grach panowała atmosfera grozy, fascynacji, tajemnic i przerażających bossów.

Pierścień Eldena to dotychczas najśmielsza gra FromSoftware, która góruje nad poprzednimi tytułami. Po pierwsze, to gra z otwartą mapą, powierzchnia której dorównuje skali Los Santos Grand Theft Auto. Każdy centymetr mapy jest wypełniony oryginalnymi rozwiązaniami i zadaniami. FromSoftware odchodzi od konserwatywnej liniowości na rzecz otwartej mapy.

Dana gra została zainspirowana The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jest ona tak samo cudowna, nieprzenikniona i fascynująca. Pułapki w otwartym świecie nadają grze jeszcze więcej brutalności, gracze są zmuszeni do wykorzystywania większej przemocy podczas wykonywania wyzwań. Czasami zdarza się, że zgubisz się gdzieś na końcu mapy, tylko po to, aby następnie powrócić jako nowa postać, z silniejszymi mocami.

The Sims 4: Licealne lata

The Sims 4: Licealne lata to kolejne rozszerzenie popularnego symulatora życia The Sims 4, które powstało jeszcze w 2014 roku. Producentem gry jest EA Maxis, który również stworzył oryginalną wersję gry z 2014 roku.

Fabuła gry skupia się na nastolatkach i typowym życiu licealistów, ich codziennych problemach, aktywnościach, dodatkowych zajęciach, etc. Akcja gry jest rozgrywana w miasteczku Copperdale, w którym mamy kawiarnie i sklepy, w tym bardzo popularne dziś bubble tea.

Sporą część gra poświęca szkolnej rzeczywistości licealistów: pisanie sprawdzianów, wagary, klub cheerleaderski, informatyczny i inne dodatkowe zajęcia. Także można tu znaleźć wiele aktywności pozaszkolnych: festiwale, wyjścia do kina, nocne odrabianie lekcji.

Oczywiście nie brakuje tu też miłosnych rozterek licealistów. W grze można stymulować ranki, spotykanie się, rozstania, kłamstwa, zdrady. Oprócz miłosnych problemów nastolatkowie borykają się też z dorastaniem i zmianami fizjologicznymi i emocjonalnymi. Gra będzie dobrą rozrywką dla każdego nastolatka, jak i dla dorosłych osób, który znów chcieliby powrócić do szkoły.

Diablo Immortal

Diablo Immortal to spin-off popularnego cyklu gier Diablo, gra typu hack'n'slash. Historia Diablo Immortal rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z poprzednich serii Diablo II Lord of Destruction i Diablo III. Gra została opracowana przez chińską firmę NetEase i była skierowana na wschodnioazjatycki rynek. 

Gracze Diablo Immortal zaczynają od wyboru jednej z sześciu dostępnych klas postaci, które różnią się między sobą stylem walki, umiejętnościami i uzbrojeniem. W toku gry można oczywiście zmienić postać. Zadaniem gracza jest pokonanie wielu przeciwników na różnych poziomach trudności. Poprzez naukę gracz może ulepszyć swoją postać. W grę można grać pojedynczo lub z graczami z całego świata.