Szczegółowy przegląd spotkania Lechia Gdańsk vs. Raków Częstochowa. Jakie miejsce zajmuje Lechia Gdańsk w rankingu Ekstraklasy? Słabe strony ekipy z Gdańska.

Ekstraklasa 2022-2023: Lechia Gdańsk o krok od spadku

Mimo, że ekipa Lechia Gdańsk w ostatnich latach nie odniosła sporych sukcesów, to jest jedną z najstarszych drużyn w Polsce, historia jej sięga 1945 r. Klub ten ma ogromne wsparcie kibiców i spory potencjał, aby odnosić lepsze wyniki. Jednak w tym sezonie zespołowi brakuje skuteczności w ataku oraz stabilności w obronie.

W ostatnim meczu z Rakowem Lechia Gdańsk znalazła się jeszcze bliżej spadku z Ekstraklasy. Drużyna z Trójmiasta zajmuje obecnie 17 miejsce w tabeli z tylko 26 punktami na swoim rachunku (po spotkaniu z Rakowem). Jeżeli piłkarze nie zmienią swojej formy w nadchodzących meczach, to grozi im szybki spadek do niższej ligi. Wyniki wszystkich meczów Ekstraklasy można sprawdzić na platformie ggbet.win . Na platformie znajdziemy również statystyki dotyczące ulubionych drużyn i poszczególnych zawodników.

Lechia Gdańsk vs. Raków Częstochowa: przebieg meczu

Mecz rozpoczął się o godzinie 20:30 i był transmitowany w telewizji. Od samego początku zespół Rakowa Częstochowa kontrolował grę i stworzył kilka groźnych sytuacji. Zespół z Gdańska nie mógł przeciwdziałać atakom rywali i już w pierwszej połowie stracił pierwszą bramkę. W drugiej połowie spotkania sytuacja też nie zmieniła się i Raków przeprowadził kolejne akcje, które zakończyły się trafieniami do siatki rywala. Tak więc spotkanie zakończyło się przegraną drużyny gości.

Oto podstawowe informacje o tym meczu:

• Terminarz: 30 kolejka Ekstraklasy
  • Data spotkania: 28.04.2023
  • Bramki: Fabian Piasecki (45 minuta), Władysław Koczerhin (75 minuta), Giannis Papanikolaou (81 minuta), Vladislavs Gutkovskis (90 minuta)
  • Wynik: 4:0

Lechia nie potrafiła w tym meczu skutecznie zagrać w ataku. Ekipa nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Ponadto kilka prób pięknych strzałów z dystansu nie były udane. Ekipa z Częstochowy nie zapewniła sobie jeszcze mistrzostwa, jednak jest coraz bliżej. Obecnie zespół znajduje się na pierwszym szczeblu i ma 71 punktów. Lechia jest już prawie w I lidze.

Dominacja Rakowa i brak skuteczności Lechii

Mecz między Raków Częstochowa a Lechią Gdańsk nie pozostawił żadnych zastrzeżeń co do przewagi gospodarzy. Już na starcie spotkania Raków kontrolował sytuację na pole, nie pozwalając rywalom na swobodną grę. Lechia miała trudności w obronie, co skutkowało coraz większą nacisk ze strony ekipy z Częstochowy.

Im dłużej trwał mecz, tym większa była przewaga Rakowa. Drużyna częściej stwarzała groźne akcje, jednak brakowało im skuteczności w wykorzystywaniu sytuacji podbramkowych. Lechii, mimo prób reakcji, nie udało się odwrócić losów meczu i ekipa przegrała 4:0.

Druga połowa spotkania

W 76 minucie meczu wynik był już praktycznie przesądzony na korzyść gospodarzy. Wtedy Fran Tudor zaprezentował doskonałą akcję indywidualną, schodząc w kierunku środka boiska, pokonując spory dystans i podając znakomitym prostopadłym podaniem do Władysława Koczerhina. Zawodnik z Ukrainy znalazł się z bramkarzem sam na sam i z łatwością umieścił piłkę w siatce, podnosząc prowadzenie na 2:0.

Jednak ekipa z Częstochowy nie przestała atakować i pięć minut później Gustav Berggren zagrał piłkę na lewej flance, wydawało się, że podanie takie nie znajdzie odbiorcy, ale wtedy na radarze pojawił się Papanikolau, który uderzył kąśliwie i celnie, zdobywając trzeci gola dla swojego zespołu.

Ale to nie wystarczyło zespołowi gospodarzy, którzy chcieli jeszcze bardziej pokazać swoją moc. Ich zmiennicy weszli na boisko i pokazali, że potrafią równie dobrze grać w piłkę. W 90. minucie świetną akcją i dośrodkowaniem popisał się długosz, który wrzucił piłkę w pole karne zewnętrzną częścią stopy. Vladislavs Gutkovskis doszedł do wrzutki na wślizgu i zdołał zdobyć czwarty gol dla swojego zespołu, ustalając wynik na 4:0.

W ten sposób gospodarze zapewnili sobie pewne zwycięstwo i pokazali swoją dominację na boisku. Lechia natomiast musi poważnie przemyśleć swoją grę i poprawić swoje wyniki w przyszłości.

Leczą rany i planują strategię

Trenerzy Lechii zapewniają, że ekipa nie poddaje się i będzie pracowała nad swoją formą. W nadchodzących meczach będą stawiać na błyskawiczne kontrataki oraz poprawę gry w defensywie. Zawodnicy mają także zacząć bardziej angażować się w grę zespołową oraz lepiej wykorzystywać swoje umiejętności indywidualne. Jednym z najistotniejszych zdań jest również poprawa wyników meczów wyjazdowych, gdzie Lechia miała dotychczas dużo problemów.

Mimo trudnej sytuacji, zawodnicy i trenerzy Lechii wierzą, że się uda im zrehabilitować za ostatnie słabe wyniki i utrzymać się w Ekstraklasie. Teraz przede wszystkim muszą skupić się na pracy i ciężkim treningu, by w kolejnych meczach pokazać swoje prawdziwe możliwości.

Podsumowanie

Przed nami decydujące mecze o utrzymanie w Ekstraklasie. W piątkowym meczu Raków Częstochowa pokonał ekipę z Gdańska 4:0, co pozwoliło im utrwalić się na pozycji przywódcy tabeli. Z kolei Lechia musi walczyć o utrzymanie się w lidze, ponieważ znajduje się na 17 szczeblu ze stratą 6 punktów do bezpiecznej strefy. Mimo to, zawodnicy z Gdańska się nie poddają i będą walczyć o każdy punkt w kolejnych meczach.

źródło: artykuł gościnny