Piłkarze Lechii Gdańsk w kolejnym meczu sparingowym zremisowali w Opalenicy z Hapoelem Tel Awiw 1:1.

Gola dla biało-zielonych zdobył Jarosław Bieniuk.

W spotkaniu z 3. zespołem ligi izraelskiej trener Lechii Michał Probierz wystawił niemal identyczną jedenastkę jak w ostatnim sparingu z Olimpią Grudziądz. Jedyna zmiana nastąpiła w bramce - za Mateusza Bąka zagrał Sebastian Małkowski. To ewidentny znak, że powoli krystalizuje się podstawowy skład zespołu, który wybiegnie na inauguracyjny mecz nowego sezonu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (22 lipca).

Hapoel to najsilniejszy sparingowy rywal Lechii od trzech lat, kiedy biało-zieloni zmierzyli się z hiszpańskim Villarrealem.

Spotkanie odbywało się w ogromnym upale i w pełnym słońcu, dlatego tempo gry było dość spokojne. Oba zespoły miały spore problemy ze stwarzaniem dogodnych sytuacji do zdobycia gola, najwięcej działo się pod bramkami przy okazji stałych fragmentów gry. Lechia największe zagrożenie stworzyła w 22. min po rzucie rożnym, kiedy mocno zakotłowało się w polu karnym rywala.

Bramkarz Hapoelu w ciągu kilkunastu sekund musiał interweniować aż trzykrotnie, a całą akcję zakończył niecelny strzał Marcina Pietrowskiego zza pola karnego. W zespole biało-zielonych oprócz Pietrowskiego najaktywniejsi byli Piotr Wiśniewski i Paweł Buzała, a kilka ładnych zagrań pokazał też Japończyk Daisuke Matsui.

Przed drugą połową szkoleniowiec Hapoelu przeprowadził aż osiem zmian (a po kwadransie jeszcze dwie), z kolei trener Probierz tylko jedną (Piotr Grzelczak za Patryka Tuszyńskiego). Nie może więc dziwić, że po przerwie to Lechia sprawiała lepsze wrażenie. Przewagę udokumentowała w 67. min.

Z rzutu wolnego dośrodkował Wiśniewski, piłkę głową przedłużył Grzelczak, a również głową do bramki skierował ją Jarosław Bieniuk. Świetną szansę na podwyższenie wyniku miał w 84. min Buzała, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza rywali. W końcówce nieoczekiwanie wyrównał Hapoel. Bramkę po strzale głową zdobył reprezentant Izraela Omar Damari.

Jeszcze dziś Lechia rozegra kolejny sparing. Tym razem w Grodzisku Wlk. z II-ligowym KS Polkowice (godz. 15).

Lechia Gdańsk - Hapoel Tel Awiw 1:1 (0:0)
Bramki: Bieniuk (67.) - Damari (89.)

Lechia: Małkowski - Deleu, Madera Ż, Bieniuk, Pazio - Wiśniewski, Pietrowski, Dawidowicz Ż (79. Zyska), Tuszyński (46. Grzelczak), Matsui (77. Machaj) - Buzała.
Hapoel: Dani - Chekoll, Haimovich, Ilic, Harosh - Fadida, Toama, Zaguri, Abutbul, Sasha - Shechter. Po przerwie weszli: Kleyman, Massika, Gerzicich, Colin, Damari, Lax, Safuri, Orel, Yitzhak, Anteby, Malka.

Źródło: trojmiasto.sport.pl