Dnia 16 marca 2013 roku odbył się cykliczny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej przy współudziale Rady Osiedla Ujeścisko – Łostowice Gdańsk reprezentowanej przez Piotra Lachowskiego oraz Duszpasterstwu LSO.

Turniej odbył się w trzech  kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz  kategoria ponadgimnazjalna  Do turnieju łącznie zgłosiło się 45 drużyn z 23 parafii.  W sumie udział wzięło prawie 300 zawodników.

Zwycięskie drużyny z poszczególnych kategorii będą reprezentowały naszą Archidiecezję Gdańską w Mistrzostwach Polski LSO . (św. o Pio Gdańsk – Ujeścisko, Miłosierdzia Bożego Chłapowo,  św. Barbary w Gdańsku).

Podczas tegorocznego turnieju finałowego w rozgrywkach zostało strzelonych łącznie 170 goli! Najbardziej bramkostrzelne drużyny w kategorii: podstawówka parafia św. o Pio z Gdańska 18 bramek, gimnazjum parafia Miłosierdzia Bożego z Chłapowa 20 bramek oraz drużyna  ponadgimnazjalna z parafii św. Barbary z Gdańska 14 bramek.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, zawodnicy walczyli z wielkim zaangażowaniem i wolą zwycięstwa, jednak z duchem fair play i ministrancką godnością.
Najlepszym zawodnikom turnieju zostały wręczone indywidualne wyróżnienia: Markowi Niewiadomskiemu z parafii św. o Pio (podstawówka),  Łukaszowi Lachowskiemu św. o Pio (gimnazjum) oraz Patrykowi Nowakowi (ponadgimnazjalna)  z parafii św. Barbary.

Podziękowania kierujemy do:
Dyrekcji oraz Pracowników Gimnazjum  nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku za udostępnienie hali sportowej oraz wyjątkowo miłą współpracę,
Miastu Gdańsk za wsparcie w ufundowaniu drobnych nagród rzeczowych,
Cukierni Baccate z Gdańskaza słodki poczęstunek,
Obsłudze techniczno – sędziowskiej ks. Piotrowi Wieckiemu, Michałowi Kochankowi, Mateuszowi Lachowskiemu, Karolowi Dębowskiemu,  Kubie Knapińskiemu oraz wszystkim kapłanom i opiekunom przybyłych drużyn.

{joomplucat:1216 limit=9|columns=3}

zobacz całą galerię zdjęć

Końcowa Klasyfikacja
Kategoria „Podstawówka”
1 św. o Pio Gdańsk - Ujeścisko
2 NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku
3 św. Jadwigi Królowej Bojano
4 św. Brygidy Gdańsk
5 Zesłania Ducha Świętego Sopot
6 św. Jadwigi Gdańsk -Orunia
7 św. Barbary  Gdańsk
8 św. Teresy Benedykty Gdańsk - Ujeścisko
9 św. Kazimierza Gdańsk – Zaspa
10 Bazylika Mariacka Gdańsk
11 św. Andrzeja Boboli Gdynia Obłuże
12 św. Jacka w Straszynie

Kategoria „Gimnazjum”
1 Miłosierdzia Bożego Chłapowo
2 N.M.P  Królowej Różańca Świętego w Gdańsku
3 św. Kazimierza Gdańsk – Zaspa
4 Zesłania Ducha Świętego Sopot
5 św. Jadwigi Królowej Bojano
6 Miłosierdzia Bożego Gdańsk – Morena
7 św. ojciec Pio Gdańsk Ujeścisko
8 św. Wojciecha Kielno
9 św. Andrzeja Boboli Gdynia Obłuże
10 św. Jadwigi Gdańsk -Orunia
11 św. Barbary w Gdańsk
12 Bazylika Mariacka Gdańsk

Kategoria „Ponadgimnazjalna”
1 św. Barbary w Gdańsku
2 Matki Bożej Królowej Polski w Łebnie
3 Zesłania Ducha Świętego Sopot
4 św. Kazimierza Gdańsk - Zaspa
5 św. Piotra i Pawła w Pucku
6 św. Wojciecha Kielno
7 św Szymona i Juda Tadeusz z Chwaszczyna
8 św. Jadwigi  Gdańsk -Orunia
9 N.M.P  Królowej Różańca Świętego w Gdańsku
10 MB Fatimskiej Gdańsk
11 Podwyższenie Krzyża Świętego Gdańsk – Chełm
12 św. Brygidy Gdańsk

Źródło: własne / Piotr Lachowski