W drugim meczu towarzyskim Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 1:3. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Bartosz Brylowski.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Biało-Zielonych - już w 30. sekundzie Piast zdobył bramkę, której autorem był Kamil Wilczek. Gliwiczanie szukali kolejnego trafienia, ale szczęście sprzyjało Lechii. Lechiście pierwszy strzał oddali w 18. minucie. Uderzenie Łukasza Zjawińskiego wybronił jednak bramkarz gości. To był jednorazowy wyskok Lechii w tej połowie, bo Piast nadal przeważał. Chwilę później gliwiczanie zdobyli drugą bramkę - na zegarze była wówczas 26. minuta. Antoni Mikułko został pokonany przez Jorge Filixa. Tuż przed przerwą Lechia zdobyła bramkę po rzucie rożnym. Jej autorem był młody stoper Bartek Brylowski.

20230702mikulko

Druga połowa podobnie jak pierwsza była dominacją Piasta. Gliwiczanie stworzyli parę sytuacji, jednak Mikułko zanotował trzy skuteczne interwencje oraz piłkarze Piasta trafiali obok bramki. To uchroniło gdańszczan przed kolejnymi straconymi golami. W drugiej odsłonie gry Lechiści nie oddali żadnego strzału! W ostatnich minutach na 1:3 gola z rzutu karnego zdobył Patryk Dziczek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:3 (1:2)

Bramka: Brylowski 45 - Wilczek 1, J.Felix 26, Dziczek 81

Lechia Gdańsk: Mikułko - Brzęk, Bartkowski, Brylowski, Kałahur - Neugebauer, Biegański - Piła, B. Diabate, Sezonienko - Zjawiński oraz z ławki Jakuć, Rzeźnik, Kardaś, Borkowski

Piast Gliwice:  Szymański - Pyrka , Mosór, Czerwiński, Katranis  - Tomasiewicz, Dziczek - Ameyaw, Chrapek, Felix - Wilczek oraz z ławki Liszewski, Huk, Munoz, Holubek, Kądzior, Krykun, Kalamvokis

Sędzia: Adam Kwapisiewicz, Asystenci: Przemysław Czerw, Kryspin Kosiedowski