lechia

W fatalnych warunkach atmosferycznych toczył się sobotni mecz o mistrzostwo Młodej Ekstraklasy na stadionie przy ul. Traugutta. W prawie zimowych warunkach lepsi okazali się zawodnicy GKS-u Bełchatów pokonując Lechię Gdańsk 3:2. Tym samym goście zrewanżowali się za porażkę swoich starszych kolegów w piątkowym meczu T-Mobile Ekstraklasy.

Pierwsza połowa meczu, rozgrywanego tym razem na głównej płycie, toczyła się przy zdecydowanej przewadze Biało-Zielonych. Lechiści udokumentowali to zdobycie dwóch bramek przez Patryka Tuszyńskiego i Kamila Poźniaka. Wynik do przerwy mógł być wyższy gdyby swoje okazje wykorzystali także Tuszyński oraz Patryk Pomaski.

Na początku II połowy nad stadionem przeszła burza śniegowa. Sędzia główny zarządził przerwanie meczu, a w niej zmianę piłek oraz odśnieżenie boiskowych linii. Po wznowieniu gry na boisku rządzili goście. Szybko doprowadzili do remisu i dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Udało się im to w 88 minucie, kiedy to po faulu Vytautasa Andriuskeviciusa na napastniku gości arbiter podyktował rzut karny. Skutecznych egzekutorem okazał się Jashua Kayode.

Lechia kończyła mecz w "10", gdyż po groźnym faulu na Piotrze Piekarskim czerwoną kartką ujrzał Oskar Skrzecz.

- Absolutny brak profesjonalizmu z naszej strony. Mieliśmy wygrany mecz, było 2:0 do przerwy, pełna kontrola. PO przerwie wychodzi kompletnie inny zespół, zlekceważyli totalnie przeciwnika. Spoczęli na laurach. Przestrzegałem o tym w przerwie, iż taka sytuacja może się zdarzyć. Trzeba wyjść od początku w pełni zaangażowanym, walczyć, gdyż Bełchatów nie odpuści, tylko przyciśnie. Zawodnicy niestety nie posłuchali mnie, odpuścili i taki jest efekt – nie krył rozczarowania po meczu trener Lechii Radosław Gac.


LECHIA GDAŃSK ME – GKS BEŁCHATÓW ME 2:3 (2:0)
Tuszyński 16', Poźniak 34' – Rośniak 55', 70', Kayode 88'

Czerwona kartka: Skrzecz 84'
Sędzia: Mariusz Wiśniewski (W-MZPN)

LECHIA ME: Sobczak – Skrzecz, Iwanowski (71' Jaroszek), Andriuskevicius, Rąbczyk – Kucharski (16' Gac), Poźniak (81' Czerwiński), Fojt – Tuszyński, Kiełdanowicz, Pomaski (46' Kacprzycki)  

Źródło: własne / lechia.pl