W meczu wyjazdowym w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy piłkarzy Lechii ulegli Podbeskidziu 3:4. Tym samym "Góralom" udał się rewanż za porażkę przy Traugutta.

Spotkanie rozpoczęła się od dwóch szybko straconych bramek przez Biało-Zielonych – Rywal mocno nas zaskoczył. Zabrakło koncentracji – mówił po meczu trener Młodej Lechii Radosław Gac. Niemal po półgodzinie gry Podbeskidzie prowadziło już 3:0. Sztab szkoleniowy Lechii przeprowadził zmiany – Warunki fizyczne rywala zadecydowały o stracie bramek. Wprowadziliśmy rezerwowych, aby wzmocnić siłę fizyczną naszego zespołu – mówił Gac.

W II połowie po kolejnych zmianach młodzi lechiści zaczęli gonić wynik. Doprowadzili do rezultatu 3:4 i byli blisko, aby wywieźć z Bielska chociażby punkt – Mieliśmy sytuacje, aby wyrównać. Jestem przekonany, że gdyby mecz trwał 10 minut dłużej, to zdobylibyśmy przynajmniej tą jedną bramkę – zakończył trener Młodej Lechii.

W następnej kolejce Lechia podejmie na własnym boisku GKS Bełchatów.