lechia

Lechia Gdańsk pokonała w meczu sparingowym Czornomorca Odessa 3:1. Bramki dla gdańszczan zdobyli Marcin Pietrowski, Abdou Razack Traore i Vytautas Andriuskevicius z rzutu karnego.

Lechia pomna doświadczeń z poprzednich meczów kontrolnych tym razem zaczęła bardzo dobrze. Już w 4 minucie spotkania indywidualna akcja Pietrowskiego zakończyła się golem dla Biało-Zielonych. Gdańszczanie poszli za ciosem i w 20 minucie precyzyjne dośrodkowanie Bediego Buvala znalazło drogę do Traore, a ten podwyższył wynik na 2:0. Po przerwie, w 60 minucie lechiści zdobyli trzecią bramkę. Po faulu na Tomaszu Dawidowskim w polu karnym do jedenastki podszedł Andiuskevicius, który nie miał problemu z pokonaniem golkipera Czornomorca. Zespół z Odessy odpowiedział bramką zdobytą 5 minut później, ale to było wszystko na co dziś było stać Ukraińców.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z tego jak dziś graliśmy – powiedział po meczu szkoleniowiec gdańszczan Tomasz Kafarski. – Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy dostali szansę gry i nikt nie uskarża się na urazy czy kontuzje.

Lechia Gdańsk – Czornomorec Odessa 3:1 (2:0)
Pietrowski 4’, Traore 20’, Andriskevicius (k) 60’

Lechia: Małkowski (46’ Kapsa) – Airapetian (46’ Albarracin), Bajić (46’ Janicki), Bąk (46’ Andriuskevicius), Deleu (70’ Żabko) – Surma (46’ Poźniak), Nowak (60’ Popielarz), Pietrowski (70’ Brzeski) – Sazankou (60’ Wiśniewski), Buval (46’ Dawidowski), Traore (60’ Lukjanovs).