W derbach Trójmiasta rezerwy Lechii Gdańsk przegrały na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia 1:2.

W składzie Biało-Zielonych tradycyjnie pojawiło się kilka nazwisk z pierwszego zespołu z Zaurem Sadajewem na czele. Jednak te wzmocnienia nie dały wygranej z 12. zespołem III ligi.

Najciekawsze fragmenty gry zanotowaliśmy pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. W 45 minucie za zagranie ręką w polu karnym gości arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Krzysztof Iwanowski, lecz jego strzał wybronił Kacper Tułowiecki.

Tuż po zmianie strona znakomitą akcję przeprowadził Krzysztof Bułka, ale jego strzał wybronił Kacper Rosa. Chwilę później bramkę zdobył Adam Gołuński, którego próba dośrodkowania przelobowała bramkarza Bałtyku. Radość lechistów trwała tylko 4 minuty. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Bułkę strzałem głową bramkarza Lechii pokonał Łukasz Krzemiński. Na 8 minut przed końcem spotkania Krzysztof Bułka dopiął swego i po indywidualnej akcji zdobył dla gdynian zwycięską bramkę.

Zobacz raport meczowy [Lechia II - Bałtyk Gdynia 1:2]

Źródło: Lechia.pl / własne