Piłkarze Lechii Gdańsk w sobotnim sparingu rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta pokonali Bałtyk Gdynia 5:0.

Bramki w pierwszej tercji zdobyli Romario Balde, Marco Paixao i Flavio Paixao, natomiast w trzeciej dwa trafienia zaliczył Grzegorz Kuświk.

W pierwszej tercji Lechiści trzykrotnie pokonali bramkarza Bałtyku. Zaczął w 11. minucie Romario Balde, który wykorzystał dobre podanie od Flavio Paixao i mocnym strzałem pomiędzy nogami Matysiaka posłał piłkę do siatki.

W 17. minucie było już 2:0 dla Lechii. Akcję bramkową rozpoczął na lewym skrzydle Marcin Wiśniewski – 16 latek, na co dzień broniący barw zespołu juniorów młodszych Akademii Lechii – i podał płasko w pole karne do Milosa Krasicia. Ten w gąszczu nóg obrońców Bałtyku odnalazł Marco Paixao, a portugalski napastnik z bliska zwieńczył akcję celnym strzałem.

W 24. minucie po raz drugi w roli głównej wystąpili Romario i Flavio. Tym razem po szybkim kontrataku Balde odegrał na lewe skrzydło do Paixao, a ten spokojnym lobem zdobył dla Lechii trzecią bramkę.
W drugiej tercji gdańszczanie nadal mieli dużą przewagę nad rywalem i przy odrobinie szczęścia mogli podwyższyć prowadzenie. W 52. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Krasić i zdołał przenieść piłkę nad bramkarzem gości. Zmierzającą do siatki piłkę zdołał jednak wybić jeden z obrońców gdynian.

W trzeciej części spotkania obraz gry nie uległ większym zmianom. Biało-Zieloni byli częściej przy piłce i górowali nad rywalem pod względem organizacji gry. Mimo tego gdańszczanie przez dłuższy czas nie zdołali podwyższyć prowadzenia, choć dobrą okazję miał ku temu w 71. minucie Grzegorz Kuświk. Napastnik Lechii znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, ale ten zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Z kolei w 78. Sebastian Mila po uderzeniu z narożnika pola karnego minimalnie przeniósł piłkę obok bramki. Natomiast goście chwilę później mogli strzelić gola, kiedy po uderzeniu z rzutu wolnego Kewin Wesołowski obił poprzeczkę gdańskiej bramki.

W 83. minucie wynik spotkania podwyższył wreszcie Kuświk, który strzałem z woleja wykończył akcję Jana Kopani – drugiego piłkarza z zespołu juniorów młodszych Akademii Lechii oraz Sebastiana Mili i Jakuba Araka. W 88. Kuświk ustalił wynik spotkania finalizując szybki kontratak wyprowadzony przez Balde.

Lechia Gdańsk – Bałtyk Gdynia 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Bramki: Balde (11.), M. Paixao (17.), F. Paixao (24.), Kuświk (83., 88.)
Lechia (I tercja): Podleśny – Milos, Wojtkowiak, Augustyn, M. Wiśniewski – Lipski, Matras, Balde – F. Paixao, M. Paixao, Krasić
Lechia (II tercja): Podleśny (51. Zelenika) – Wojtkowiak, Nalepa, Augustyn, Milos – Krasić, Matras, Schikowski, Arak – Kuświk, Balde
Lechia (III tercja): Zelenika – Kopania, Nalepa, Matras, Milos – Lipski, Schikowski, Mila – Arak, Kuświk, Balde
Bałtyk: Matysiak (48. Szulc Ż) – Korpalski (31. Gołubiński), Kostuch, Szur, Kochanek (48. Wesołowski) – Kołodziejski (48. Rychłowski), Duszkiewicz, Demianczuk, Letniowski, Kuzimski (48. Klecha) – Duda
Grano 3 x 30 minut

źródło: lechia.pl