Lechia Gdańsk przegrała 1:3 z serbską Crveną Zvezda w trzecim zimowym sparingu przed sezonem.

Spotkanie z mistrzem Serbii było trzecim sprawdzianem Biało-Zielonych przed startem rundy wiosennej. W pierwszym sparingu Lechia wygrała z Cartusią, a w drugim przegrała z beniaminkiem ligi rumuńskiej Petrolulem Ploeszti. Crvena Zvezda na papierze wydawała się być najsilniejszym rywalem w okresie przygotowawczym.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 14. minucie meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne do piłki dopadł niemal niepilnowany Osman Bukari, który bez większego problemu pokonał Dusana Kuciaka. Biało-Zieloni w kolejnych minutach próbowali konstruować akcje, podobnie jak zespół rywali. W 39. minucie Jarosław Kubicki doprowadził do wyrównania. Najpierw wrzutka Macieja Gajosa z rzutu wolnego została wypiąstkowana przez bramkarza Crveny, a do piłki tuż za polem karnym dopadł Kubicki, który oddał silny strzał na bramkę i zmienił wynik na 1:1.

Na drugą część spotkania Lechia wyszła z dwiema zmianami. Flavio zastąpił Łukasza Zwolińskiego, a Marco Terrazzino Macieja Gajosa. Przebieg spotkania niewiele się zmienił. Oba zespoły konstruowały akcję, jednak żadna nie zdobyła bramki. Aż do 70. minuty. Wówczas Serbowie wyszli na prowadzenie po błędzie Rafała Pietrzaka, który pokonał Michała Buchalika i zdobył gola samobójczego. Osiem minut później było już 3:1 po golu Kangwy, który wykorzystał stratę Jana Biegańskiego.

Lechia Gdańsk - FK Crvena Zvezda 1:3 (1:1)

Bramki: 39' Kubicki - 14' Bukari, 70' Pietrzak (sam.), 79' Kangwa

Skład: Kuciak (62' Buchalik) - Bartkowski (82' Brzęk), Nalepa (62' Castegren), Maloca, Pietrzak - Sezonienko (69' Diabate), Tobers (62' Biegański), Kubicki, Gajos (46' Terrazzino), Conrado (46' Piła) - Zwoliński (46' Flavio)