lechia

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Opalenicy Lechia wygrała z Koroną Kielce 3:2. Drugiego gola w drugim swoim występie w gdańskim zespole strzelił testowany Darko Bodul.

Trener Tomasz Kafarski w wyjściowym składzie wystawił dwóch testowanych, ofensywnie grających piłkarzy – Vuka Sotirovicia i Darko Bodula. Obaj mieli udział przy pierwszej bramce dla Lechii. Indywidualną akcję przeprowadził Jakub Popielarz. Minął trzech rywali i dograł piłkę do Sotirovicia. Ten dostrzegł lepiej ustawionego Bodula, który doprowadził do wyrównania. Wcześniej bowiem kielczanie wyszli na prowadzenia po strzale Pawła Sobolewskiego.

Kolejne gole padły już po przerwie. W 66. min za sprawą Kiercza Korona wyszła na prowadzenie, ale odpowiedź Lechii była niemal natychmiastowa. Deleu dośrodkował do Vućko, ten odegrał piłkę do Krzysztofa Bąka, który strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali. W końcówce gdańszczanie rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. Do zagrania Kacprzyckiego doszedł golkiper kielczan i próbował wybić piłkę. Zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka odbiła się od Sazankoua i wpadła do siatki.

Tego ostatniego gola przypisujemy Saszy, bo to od niego jako ostatniego piłka się odbiła – ocenił drugi trener Lechii Jerzy Cyrak. - Cieszy wygrana w tym spotkaniu. Mieliśmy przewagę, zwłaszcza w drugiej połowie. No i nasza gra była dojrzalsza – analizował.

Tymczasem szkoleniowiec gdańszczan nie zdecydował jeszcze o przyszłości testowanych zawodników – Darko Bodula i Vuka Sotirovicia. – Decyzję podejmę w środę – zastrzega Tomasz Kafarski. W tym tygodniu mają się też rozstrzygnąć losy testowanego bramkarza Michała Buchalika.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Sobolewski (19), 1:1 Bodul (23), 1:2 Kiercz (66), 2:2 Bąk (70), 3:2 Sazankou (80).

Lechia (I połowa): Pawłowski – Pietrowski, Janicki, Kożans, Andriuskevicius – Popielarz, Poźniak, Bodul – Sotirović, Lukjanovs, Łuczak.
Lechia (II połowa): S. Małkowski – Deleu, Vućko, K. Bąk, Airapetian – Machaj, Nowak, Kacprzycki – Dawidowski, Sazankou, Bartoszak.

Korona (I połowa): Z. Małkowski - Kuzera, Stano, Malarczyk, Lisowski – J. Bąk, Vuković, Lech, Sobolewski – Korzym, Zieliński.
Korona (II połowa): Małecki - Lenart, Kiercz, Kijanskas, Cebula - Maliszewski, Jovanović, Lenertowski, Janiec (83 Jamróz) - Cichos, Michałek.

Źródło: Lechia.pl