Drużyna Lechii Gdańsk wzmocniona najlepszymi juniorami z trzech roczników Akademii Lechii w spotkaniu towarzyskim pokonała czwartoligowy GKS Kolbudy 4:0.

Bramki dla Lechii: Kuświk (5., 15.), Macierzyński (11.), Matras (88.)

Skład Lechii w pierwszej części meczu: Leszczyński - Kobryń, Nalepa, Gamakow, Kałahur, Matras, Sopoćko, Lipski, Żukowski, Macierzyński - Kuświk

Skład Lechii w drugiej połowie spotkania: Goławski - Kobryń, Nalepa, Zaręba, Kałahur - Matras, Petk, Macierzyński (60. Machol), Żukowski (60. zawodnik testowany), Rynkowski, Kuświk.

Wynik spotkania został szybko otwarty w 5. minucie spotkania przez Grzegorza Kuświka, który wykorzystał dobre zagranie w pole karne Mateusza Żukowskiego. Po kilku minutach prowadzenie Lechii podwyższył Przemysław Macierzyński, który przedarł się prawą stroną boiska i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. W 15. minucie było już 3:0, a piłkę do siatki po raz drugi skierował Kuświk. Do przerwy wynik is uległ już zmianie, ale Lechia miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki.

W drugiej części meczu na murawie pojawili się kolejni wychowankowie Akademii Lechii Gdańsk. Szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymał także zawodnik testowany przez sztab szkoleniowy zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów Starszych. Po zmianie stron boiska przeciwnicy odważniej ruszyli do przodu, wyprowadzając kontrataki, ale nie znaleźli drogi do naszej bramki. W ostatnich minutach spotkania końcowy wynik ustalił Mateusz Matras, wykorzystując dokładne podanie Miłosza Kałahura.

źródło: 90minut.pl / lechia.pl