Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 89 minucie spotkania Ivans Lukjanovs.

Lechia przystąpiła do tego spotkanie z dwoma zmianami w składzie. Miejsce Mateusza Bąka zajął między słupkami Paweł Kapsa, a w ataku Lukjanovs doczekał się wsparcia w postaci Rybskiego.

W pierwszej połowie piłkarze dostosowali się do ciszy panującej na trybunach w ramach protestu i choć mieli akcje za które zostali nagradzani jedynie brawami to nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Druga połowa to juz śmielsze ataki Lechii. Poczynania naszej drużyny ożywili wprowadzeni na boisko Buzała, Nowak i Pietrowski. Gdy już mogło się wydawać żę mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Lukjanovs udowodnił, że potrafi strzelać bramki i zapewnił Lechii jednobramkowe zwycięstwo.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 - Lukjanovs 89'

Lechia: Kapsa - K. Bąk, Wołąkiewicz, Manuszewski, Mysona, Kaczmarek, Surma (72' Nowak), Bajić (83' Pietrowski), Rogalski, Rybski (60' Buzała), Lukjanovs

Zagłębie: Ptak - Kapias, Jasiński, Łabędzki, Costa, Świerczewski, M. Bartczak (90' Plizga), Ekwueme, Hanzel (88' Jackiewicz), Micanski, Traore