Przemysław Rudzki, zastępca redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” i komentator NC+, w najbliższy czwartek zawita do Gdańska.

Jego wizyta związana jest z premierą nowej książki „Futbol i cała reszta”, będącej autobiografią pokolenia dzisiejszych 30- i 40-latków. Okazja do spotkania 3 marca o 18.00 w Empiku w Galerii Bałtyckiej.

Szczegóły dotyczące spotkania:
empik Galeria Bałtycka (Al. Grunwaldzka 141), czwartek 3 marca, godz. 18.00
Podczas spotkania autorskiego będzie można nabyć książkę z dedykacją lub autografem, zamienić z autorem kilka słów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wstęp wolny.

O książce „Futbol i cała reszta”:
Dzieciństwo jest łatwe. Wiosną, latem i jesienią trzeba wygrać jak najwięcej meczów, by zimą mieć o czym opowiadać. Ale nadejdzie czas trudniejszych starć: o przetrwanie, związki, pracę. Do tego wyścigu szczurów dzieciaki z PRL-owskiego blokowiska nie startują z pole position, choć z ważną zasadą podwórkowego kodeksu we krwi: przetrwają tylko najsilniejsi.

Jest rok 1982. Kilku chłopców z małego miasteczka zakochuje się w futbolu z całkiem różnych powodów. Mają takie same swetry, piłki, rowery, ich ojcowie te same prace, a babcie – domy na wsiach. To opowieść o kłótniach, przyjaźniach i rozstaniach. Rozmowach i wypalonych papierosach. Łzach, złamanych sercach i kolanach zdartych na szkolnym boisku.
Świat wokół się zmienia, ale jedno nigdy – przez kolejne dwie dekady to futbol wyznacza rytm życia. I choć są takie chwile, kiedy trzeba porzucić nawet największą miłość, ponieważ cała reszta staje się ważniejsza, na szczęście szybko okazuje się, że bez piłki nie da się żyć.

Więcej o ksiażce

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora