Z Piotrem Wiśniewskim, który strzelił dla Lechii zwycięskiego gola w meczu z Jagiellonią, w Białymstoku rozmawiał Paweł Stankiewicz z Dziennika Bałtyckiego.

- Nie szło w tym meczu jednej i drugiej drużynie. Ale czasami tak jest, że komuś dopisze szczęście i tak właśnie było z Lechią i Tobą? 
- Mieliśmy szczęście, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że to my byliśmy bliżsi strzelenia tej bramki. Myślę, że w drugiej połowie statystyki strzałów były po naszej stronie. Nie tylko ja mam powody do zadowolenia, ale cała drużyna. Ostatnie wyniki nie napawały optymizmem i wszyscy już nas skreślili, mówiąc że w Białymstoku na punkty nie mamy szans. A pokazaliśmy, że potrafimy grać skutecznie. Może tych sytuacji wiele nie było, ale jednego gola strzeliliśmy. Cieszy na pewno gra w defensywie, bo na wiele Jagiellonii nie pozwoliliśmy.

Zobacz profil Piotra Wiśniewskiego

- Dla Ciebie ten zwycięski gol to taki powrót do żywych po wcześniejszym zesłaniu do zespołu rezerw? 
- Tak to wygląda. Bardzo się cieszę, że trener dał mi znowu szansę i mogłem wrócić do pierwszej drużyny. W trzecim meczu golem odpłaciłem się za to zaufanie. To takie podziękowanie z mojej strony, że nie zostałem skreślony definitywnie. Mam nadzieję, że jako drużyna uwierzymy w siebie i będziemy zdobywać więcej punktów. 

- Sytuacja, po której strzeliłeś gola, nie była taka łatwa, bo miałeś za sobą dwóch obrońców? 
- To jednak była sytuacja sam na sam z bramkarzem. Obojętnie kogo miałem na plecach, to przede mną był tylko bramkarz i należało to wykorzystać. I cieszę się, że tak zrobiłem, bo zdarzało się, że takie okazje marnowałem. Ale taki jest sport, że raz się strzela, a raz nie. 

Przeczytaj cały wywiad na stronie Dziennika Bałtyckiego

Źródło: Dziennik Bałtycki

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora