Wszystko wskazuje na to, że bramkarz Lechii Gdańsk Dariusz Trela na rundę wiosenną zostanie wypożyczony do innego klubu - pisze sport.pl

Być może będzie to GKS Tychy, gdzie od niedawna trenerem jest Tomasz Hajto.

Trela przyszedł do Lechii przed sezonem 2014/15 z Piasta Gliwice i podpisał 3-letni kontrakt. Początkowo był w gdańskim zespole bramkarzem nr 1, spisywał się jednak przeciętnie. Może nie popełniał wielkich błędów, ale też nie popisywał się jakimiś spektakularnymi interwencjami. Rozegrał dziewięć ligowych meczów, a miejsce w bramce stracił, kiedy zwolniony został Joaquim Machado. Kolejni szkoleniowcy Tomasz Unton, a potem Jerzy Brzęczek stawiali na Mateusza Bąka.

Bąk, podobnie jak Trela, nie błyszczał, ale to kapitan Lechii ma u Brzęczka nieco wyższe notowania. Jednak gdański klub szuka nowego bramkarza, który podjąłby z Bąkiem walkę o miejsce w bramce. W tej sytuacji Trela na wiosnę miałby bardzo małe szanse na grę, dlatego prawdopodobnie zostanie na pół roku wypożyczony.

Początkowo w grę wchodził powrót do Piasta, ale ten temat powoli upada. Bardzo zainteresowany Trelą jest I-ligowy GKS Tychy, gdzie niedawno trenerem został Tomasz Hajto. Niedoszły szkoleniowiec Lechii bardzo ceni Trelę i gdyby został zatrudniony przez gdański klub, to według naszych informacji chciałby postawić właśnie na byłego bramkarza Piasta. Teraz być może spotkają się w Tychach.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora