Nie będzie obowiązku wyrobienia karty kibica, by wejść na mecz ligowy - podaje RMF24.

Wystarczy pokazać dowód osobisty w kasie stadionu. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Absolutną nowością mają być trybuny ultras, na których nie będzie wymogu siedzenia na konkretnych krzesełkach. Projekt przewiduje, że na stadionie może być wyznaczony sektor z miejscami wyłącznie stojącymi – podaje RMF24.

Projekt przewiduje także, że nie będzie już meczów podwyższonego ryzyka - zamiast tego wprowadzone mają być trzy kategorie imprez masowych A: bez zagrożeń, B: z obawą wystąpienia naruszeń porządku i C: gdzie występuje obawa aktów przemocy.

W projekcie zapisano również, że zakazy stadionowe – poza sądami i klubami – będzie mógł nakładać organizator rozgrywek ligowych, czyli Ekstraklasa SA i PZPN.

Ponadto mają zostać zlikwidowane karty kibica, które są obecnie niezbędne by wejść na stadion i obejrzeć mecz. Zamiast tego wystarczy dowód osobisty. Ekstraklasa argumentuje, że do identyfikacji służy monitoring na stadionie, a nie zdjęcia w klubowej bazie danych. Jak tłumaczy Seweryn Dmowski z Ekstraklasy, gdy dochodzi do ekscesów, problemem nie jest brak zdjęcia z karty kibica, a rozpoznanie chuligana na nagraniu ze stadionu.

Źródło: RMF24 / Przegląd Sportowy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora