Serwis trojmiasto.sport.pl przedstawił artykuł o frekwencji na meczach Lechii Gdańsk w bieżącym sezonie.

Dwa ostatnie mecze Lechii na PGE Arenie oglądało łącznie ponad 60 tysięcy kibiców. Dzięki temu biało-zieloni zakończyli fazę zasadniczą z drugą najwyższą frekwencją w lidze, w ostatniej chwili wyprzedzając Legię Warszawa. Lepszy pod tym względem jest tylko Lech Poznań.

Lechia do końca sezonu zasadniczego o 2. miejsce w tej klasyfikacji ścigała się z Legią Warszawa. Świetna frekwencja na dwóch ostatnich meczach (w sumie ponad 60 tys. widzów na spotkaniach z Legią i Górnikiem Łęczna) spowodowała, że gdański klub minimalnie wyprzedził mistrza Polski. Średnio na PGE Arenę przychodzi w obecnym sezonie 15 482 kibiców, natomiast w Warszawie - po ostatniej 30. kolejce - 15 432. Zdecydowany lider, Lech, może pochwalić się średnią frekwencją na poziomie 18 142. Najgorzej pod tym względem jest w Bydgoszczy - mecze tamtejszego Zawiszy ogląda średnio 2 571 widzów.

Na PGE Arenie najwięcej fanów pojawiło się przy okazji kwietniowego meczu z Legią (36 500). Oprócz tego na gdańskim stadionie jeszcze tylko dwa razy pojawiło się ponad 20 tysięcy kibiców: podczas starcia z Lechem Poznań na trybunach obecnych było 25 529 osób, a rywalizacja z Górnikiem Łęczna przyciągnęła 23 990 sympatyków. Najmniej - 7619 osób - było na spotkaniu z Piastem Gliwice, które odbyło się 7 grudnia.

Terminarz Lechii w sezonie 2014/15

Jest duża szansa, że Lechia utrzyma wysokie 2. miejsce, gdyż w grupie mistrzowskiej na PGE Arenie zagra jeszcze z Wisłą Kraków (piątek, 15 maja godz. 20.30), Lechem Poznań (niedziela, 24 maja, godz. 18) i Legią Warszawa (środa, 3 czerwca, godz. 20.30). Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że średnia frekwencja wzrośnie jeszcze bardziej.

Gdański klub liczy, że na wyżej wymienionych meczach pojawi się łącznie minimum 100 tysięcy osób. W związku z tym uruchomił m.in. promocję, w ramach której można nabyć pakiet "3 za 2".

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora