Były piłkarz Lechii Ricardinho jest absolutną gwiazdą ligi mołdawskiej informuje trojmiasto.sport.pl.

W tym sezonie zdobył już dla Sheriffa Tiraspol 12 goli i jest zdecydowanym liderem tabeli strzelców. W ostatnim tegorocznym meczu trafił do siatki aż cztery razy, a jego zespół wygrał z Dinamo Auto Cioburciu 7:2.

Ricardinho grał w Lechii w sezonie 2012/2013 (zdobył siedem goli), do Sheriffa został sprzedany za 350 tys. euro. Przez półtora roku zdobył dla najlepszej mołdawskiej drużyny już 23 gole (20 w lidze i trzy w europejskich pucharach), formą szczególnie imponuje w tym sezonie. W 13 meczach zdobył 12 bramek, a niezwykłym wyczynem popisał się w ostatnim tegorocznym spotkaniu z Dinamo Auto Cioburciu, w którym aż cztery razy trafiał do siatki rywala. Jednego gola strzelił przed przerwą, natomiast w drugiej połowie popisał się klasycznym hat trickiem skompletowanym w zaledwie 11 minut (między 53. a 64. min).

Profil Ricardinho

Cały mecz, który co ciekawe odbył się w hali, zakończył się zwycięstwem Sheriffa 7:2. Zespół z Tiraspolu obecnie zajmuje w tabeli mołdawskiej ekstraklasy 3. miejsce (13 meczów, 27 punktów). Wyprzedza go Dacia Kiszyniów (14 meczów, 33 pkt) oraz Milsami Orhei (13 meczów, 28 pkt).

Źródło: trojmiasto.sport.pl