Z powodu kontuzji w sobotnim meczu pauzować będą Maciej Korzym i Adam Pazio informuje trojmiasto.sport.pl.

Napastnik Podbeskidzia od kilku tygodni zmaga się z urazem kostki, który jest konsekwencją poważnej kontuzji, jakiej doznał w maju 2013 roku jeszcze w barwach Korony Kielce. W meczu z Jagiellonią Białystok Korzym został sfaulowany przez Jakuba Słowika i w wyniku starcia doznał złamania kości strzałkowej i uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym. Teraz 26-latek będzie musiał przejść zabieg artroskopii stawu kolanowego. Zabieg zaplanowano na koniec tego tygodnia.

Na stół operacyjny będzie musiał położyć się również Adam Pazio. W meczu poprzedniej kolejki przeciwko Pogoni Szczecin były piłkarz Lechii nieszczęśliwie zderzył się z kolegą z drużyny Bartoszem Śpiączką i złamał kość jarzmową. W piątek obrońca Podbeskidzia przejdzie zabieg, po którym do gry będzie mógł wrócić dopiero wiosną. - Szkoda, że spotkało mnie to przed meczem z Lechią - mówi Pazio, który liczył na występ przeciwko swojej byłej drużynie.

Przeciwko Lechii nie będzie mógł wystąpić również Bartłomiej Konieczny, który w poprzednim meczu z Pogonią zobaczył czwartą żółtą kartkę.

Źródło: trojmiastyo.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora