Luka Vucko, były zawodnik Lechii Gdańsk wraca do Europy i będzie występował w chorwackim klubie, Istra 1961 Pula czytamy na trojmiasto.sport.pl

Były piłkarz Lechii Luka Vucko po opuszczeniu Gdańska zaliczył bardzo nieudaną przygodę w węgierskim Pecsu oraz całkiem udany pobyt w amerykańskim San Antonio Scorpions. Teraz wraca do Chorwacji do zespołu Istra 1961 Pula.

Vucko w Lechii spędził półtora roku i zazwyczaj prezentował się solidnie. Gdańscy kibice na zawsze zapamiętają jego bramkę w derbowym meczu z Arką Gdynia, kiedy w siódmej minucie doliczonego czasu gry wyrównał na 2:2.

Profil Luka Vucko

Po sezonie 2011/12 Vucko stał się jedną z ofiar czystki w szatni Lechii i musiał szukać sobie nowego klubu. Po kompletnie nieudanej przygodzie w węgierskim Pecsi MFC (tylko jeden oficjalny mecz), w lutym 2013 roku odnalazł się w Stanach Zjednoczonych. Chorwat został piłkarzem San Antonio Scorpions, grającym w lidze NASL (drugi poziom rozgrywkowy w USA). W ostatnich miesiącach jego kolegą klubowym został były m.in. reprezentant Polski Tomasz Zahorski, który z miejsca stał się najlepszym strzelcem zespołu (dziewięć goli w 14 meczach).

Teraz 30-letni Vucko postanowił wrócić do ojczyzny i podpisał kontrakt z klubem Istra 1961. Zespół z Puli po 20. kolejkach rozgrywek chorwackiej ekstraklasy (ma jeden mecz zaległy) zajmuje 6. miejsce w tabeli (na 10 zespołów).

Przypomnijmy, że w lidze chorwackiej gra jeszcze jeden były piłkarz Lechii Josip Tadić. Obecnie jest zawodnikiem Rijeki, wypożyczonym do NK Zadar.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora