Uczestnicząca w międzynarodowym turnieju w hiszpańskiej La Mandze reprezentacja Polski do lat 19 ma za sobą dwa pierwsze mecze czytamy na trojmiasto.sport.pl.

W obu zagrał piłkarz Lechii Gdańsk Kacper Łazaj.

Na turniej w Hiszpanii oprócz Łazaja trener Rafał Janas powołał jeszcze dwóch piłkarzy Lechii - Pawła Stolarskiego oraz Aleksandra Jagiełło. Jednak na prośbę szkoleniowca biało-zielonych Michała Probierza obaj zostali zwolnieni z tego wyjazdu.

Do Hiszpanii pojechał więc tylko Łazaj. W pierwszym meczu, z Norwegią, wychowanek Lechii wyszedł w podstawowym składzie (na prawej pomocy) i przebywał na boisku do 75 minuty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 1:0 po golu piłkarza Legii Warszawa Jakuba Araka w 86. min.

W drugim meczu Polacy zremisowali z 1:1 z Portugalią. Łazaj pojawił się na murawie w 63. min przy stanie 0:0 i niedługo potem został ukarany żółtą kartką. Rywal objął prowadzenie w 72. min po strzale z rzutu karnego, na pięć minut przed końcem wyrównał były zawodnik Arki Gdynia Dariusz Formella.

W ostatnim dniu turnieju biało-czerwoni zmierzą się w poniedziałek z Danią. W tabeli zajmują aktualnie 2. miejsce za Portugalią, która również ma cztery punkty, ale lepszą różnicę bramek (4:1).