Do startu turnieju Amber Cup zostało jeszcze półtora miesiąca. Odbędzie się w dniach 2-4 stycznia.

Organizatorzy już robią wszystko, by turniej znów doszedł do skutku.

– Chcemy zrobić turniej trzydniowy. Pierwszego dnia odbyłby się turniej dla dzieci. W sobotę turniej ogólnopolski i w niedzielę turniej gwiazd – mówi Robert Chuchla, jeden ze współorganizatorów. Ich ideą jest, żeby zmaganiami najmłodszych zainteresować Lotos – markę znaną ze współpracy z adeptami futbolu w województwie pomorskim, prowadząca program Biało-zielona przyszłość z Lotosem.

W turnieju dzieci wystąpiłyby 24 zespoły, graliby chłopcy z rocznika 2006. Już podjęto starania, by w Gryfii wystąpiły polskie szkółki Realu Madryt i FC Barcelona. Jest pomysł, by finał zmagań najmłodszych odbył się w dniu telewizyjnym, między meczami gwiazd.

Turniej ogólnopolski pozostaje w takiej samej formule jak przez ostatnie lata, do organizatorów zgłaszają się zespoły, które potem walczą o zwycięstwo, co daje awans do turnieju gwiazd i walkę wśród drużyn ligowych. W tych zmaganiach grałyby także 24 drużyny.

W niedzielę odbędzie się turniej główny. Zasady są proste – wystąpi w nim osiem zespołów, w większości z ekstraklasy. Odbędzie się jeden mecz pokazowy. 
Już prowadzone są rozmowy, by zmagania pokazała stacja TVP Sport. Do tej pory najczęściej Amber Cup był transmitowany przez Orane Sport, teraz może nastąpić zmiana stacji, która przekaże transmisję widzom. Dodatkowo trwają negocjacje z nc +.

– TVP Sport otrzymała prezentację. Spodobała im się. Ich jedynym warunkiem było to, żeby w zmaganiach uczestniczyły zespoły ekstraklasy. Kto to będzie? Prowadzone są rozmowy z Pogonią Szczecin, Ruchem Chorzów, Lechią Gdańsk, GKS Bełchatów, Śląskiem Wrocław i Piastem Gliwice. Obok nich będą zawodnicy z dwóch stajni menedżerskich: Mariusza Piekarskiego i Fabryka Futbolu – mówi Daniel Kaniewski, organizator Amber Cup.

W zmaganiach może wystąpić nawet pięć zespołów z ekstraklasy. Ambasadorem Amber Cup będzie Sebastian Mila. Reprezentant Polski regularnie przyjeżdża do Słupska na zmagania do hali Gryfia, teraz przybędzie jako gwiazda i strzelec reprezentacji Polski. 

Źródło: gp24.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora