W środę piłkarzy Lechii Gdańsk czeka pierwsze spotkanie sparingowe w ramach przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy.

Biało-zieloni zmierzą się w Gniewinie ze Stomilem Olsztyn.

Trener biało-zielonych Michał Probierz będzie mógł skorzystać z 27 piłkarzy. W tym gronie są pozyskani przez Lechię lewy obrońca Adam Pazio, bramkarz Mateusz Bąk, a także testowany lewy obrońca Energetyka ROW Rybnik Daniel Kutarba. Sztab szkoleniowy gdańszczan będzie miał także okazję przyjrzeć się postawie Krzysztofa Iwanowskiego. 21-letni środkowy obrońca w minionym sezonie występował w zespołach Młodej Ekstraklasy oraz III-ligowych rezerw Lechii. Decyzją trenerów został włączony do kadry pierwszej drużyny i pojechał na obóz do Gniewina. Szansę na występ w sparingu otrzymać może również Przemysław Czerwiński, który podpisał z gdańskim klubem pierwszy kontrakt.

Rywalem biało-zielonych będzie Stomil, który w sezonie 2012/2013 zajął 13. miejsce w I lidze. Olsztynianie to tradycyjny sparingpartner Lechii. Przed startem sezonu 2012/2013 w Gdańsku drużyna prowadzona przez Bogusława Kaczmarka wygrała ze Stomilem 3:1 (bramki strzelali Grzegorz Rasiak, Łukasz Kacprzycki i Andreu), a w przerwie zimowej na obozie w Cetniewie gdańszczanie wygrali ze Stomilem 2:0 po dwóch golach Adama Dudy.

Początek meczu Lechii ze Stomilem o godz. 16.

Podczas obozu w Gniewinie biało-zieloni zagrają jeszcze 29 czerwca z Zawiszą Bydgoszcz, a 3 lipca z Pogonią Szczecin. Na 5 lipca gdańszczanie mają zaplanowany jeszcze jeden sparing, ale najprawdopodobniej zostanie on rozegrany w Gdańsku po powrocie drużyny z Gniewina.

Jaki wynik obstawiacie?

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora