Zachęcamy do lektury poderbowej prasy.

Trytko na to: - W Trójmieście rządzi Arka!

Derby Trójmiasta zakończone. Nie radzimy pytać się Przemysława Trytki o wynik, bo powie, że w Trójmieści rządzi Arka, a to - przynajmniej pod względem piłkarskim, inne nas nie interesują - zupełna nieprawda. Lechia wygrała po raz kolejny. [weszlo.com - zytaj więcej]

Tradycji stało się zadość, Lechia wygrywa czwarte derby - komentarze po meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk.

Lechia Gdańsk czwarty raz z rzędu wygrała mecz derbowy z Arką Gdynia. Tym razem na stadionie przy ulicy Olimpijskiej gdańszczanie wygrali 2:1, potwierdzając swoją supremację w Trójmieście. Po spotkaniu wypowiedzieli się trenerzy i kapitanowie obu zespołów. [SF - czytaj więcej]

Jakub Zabłocki: Cieszy, że napastnicy strzelają bramki.

Po bramkach Jakuba Zabłockiego i Ivansa Lukjanovsa, Lechia pokonała na wyjeździe Arkę 2:1. Dla gdańszczan było to czwarte zwycięstwo z rzędu w derbach Trójmiasta. W 21. minucie spotkania strzelec pierwszej bramki musiał opuścić boisko. [SF - czytaj więcej]

Radość w Gdańsku. Fani witali bohaterów

Około dwóch tysięcy kibiców biało-zielonych czekało na stadionie przy ul. Traugutta na wracających z Gdyni zawodników. Gdy lechiści wrócili do domu, wspólnie z fanami cieszyli się z najważniejszego zwycięstwa w lidze. Były śpiewy i oklaski. [wp.pl - czytaj więcej]

Derby Trójmiasta znów dla Lechii!

Kiedy kibice Arki, zdenerwowani nieporadnością piłkarzy, zaczęli gwizdami wyrażać swoją dezaprobatę dla ich postawy, gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Strzelił ją rezerwowy Marcin Wachowicz, który 120 sekund po pojawieniu się na boisku uderzeniem z dystansu pokonał niepewnie interweniującego Pawła Kapsę. [wp.pl - czytaj więcej]

Lechia wygrała czwarte z rzędu derby!

Lechia ma patent na Arkę w ekstraklasie. W czwartym spotkaniu w elicie gdańszczanie wygrali po raz czwarty, a trzeci raz z rzędu triumfowali 2:1. [trojmiasto.pl - czytaj więcej]

Derbowa kareta Lechii

Czwarte derby Arka - Lechia w ekstraklasie i czwarta wygrana zespołu z Gdańska. Tak jednostronnego meczu nie było jednak już dawno. Arka obudziła się tylko na chwilę, a przez cały mecz dominowała Lechia [GW - czytaj więcej]

Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia czwarte derby Trójmiasta 2:1 (1:0)

To czwarty mecz tych drużyn w ekstraklasie i czwarte zwycięstwo biało-zielonych. W tym najważniejszym momencie przebudzili się napastnicy Lechii, bo bramki dla gdańszczan strzelili Jakub Zabłocki oraz Ivans Lukjanovs. [DB - czytaj więcej]

Trójmiasto w rękach Lechii

W środę od samego początku piłkarze Lechii nadawali ton spotkaniu. Już w 4. minucie po strzale Piotra Wiśniewskiego mogli objąć prowadzenie. Piłka tym razem przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później Andrzej Bledzewski musiał po raz pierwszy wyjmować piłkę z siatki. Pokonał go Jakub Zabłocki. [TVN24 - czytaj więcej]