Przegląd Sportowy informuje, że po sezonie szykują się w Lechii spore zmiany kadrowe.

W kilku przypadkach trudno mówić o jakichś niespodziankach. Bo skoro z Krzysztofem Bąkiem czy Deleu, którym 30 czerwca wygasają kontrakty, nie prowadzono rozmów w sprawie ich przedłużenia, to obaj nie mogli się raczej spodziewać tego, że nagle otrzymają jakieś propozycje. Wiceprezes ds. sportowych Andrzej Juskowiak poinformował ich jedynie, że współpraca zostanie zakończona. Deleu dobiega końca czwarty sezon występów w barwach biało-zielonych, w przypadku Bąka przygoda z Lechią trwała półtora roku dłużej.

Niespodzianki nie ma też w przypadku Pawła Szokaluka, bramkarza, ściągniętego w trybie awaryjnym już w trakcie rundy wiosennej, na skutek kontuzji Bartosza Kanieckiego. Jemu też umowa z Lechią kończy się 30 czerwca. W Gdańsku nie będzie też dalej grał Aleksander Jagiełło, któremu wygasa z końcem sezonu okres wypożyczenia z Legii Warszawa.

Kilka innych pożegnań dotyczy jednak zawodników, którzy mają jeszcze ważne umowy. Lechia zamierza rozstać się z Adamem Pazio, Pawłem Buzałą (obaj mają kontrakty do czerwca 2015) oraz Tsubasą Nishim, Christopherem Oualembo i Maciejem Kostrzewą (umowy ważne do 30 czerwca 2017 roku).

Nierozwiązana pozostaje sprawa Sebastiana Madery, który do drugiego zespołu został zesłany kilka tygodni temu na skutek pewnych nieporozumień i złożonej przez siebie deklaracji odejścia z klubu po zakończeniu rozgrywek. Kontrakt wygasa mu z końcem grudnia tego roku.

Przeczytaj cały artykuł

Źródło: Przegląd Sportowy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora