Bartosz Sarnowski został nowym prezesem Górnika Zabrze.

Zmienił na tym stanowisku Marka Pałusa, który został zwolniony decyzją Rady Nadzorczej. Prezes Bartosz Sarnowski jest doskonale znanym menedżerem piłkarskim, lecz do tej pory nie był związany ze Śląskiem. Pracował w Lechii Gdansk.

Nowym prezesem Górnika Zabrze został Bartosz Sarnowski, który od 2013 do 2014 roku szefował Lechii Gdańsk. To menedżer zarządzający spółkami kapitałowymi oraz działami prawnymi spółek korporacyjnych. Specjalizuje się m.in. w prawie korporacyjnym, prawie handlowym i prawie sportowym.

- To człowiek pozytywnie zakręcony na punkcie piłki nożnej - stwierdził przewodniczący Rady Nadzorczej, Tomasz Młynarczyk.

Nowy prezes przyznał, że sam złożył aplikację do klubu. - Sam złożyłem aplikację do klubu, już po jego spadku. Mam pewne pomysły, jak mógłby funkcjonować klub piłkarski i spotkały się z zainteresowaniem - opowiadał Sarnowski. - Zarządzałem Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk, byłem tam członkiem zarządu i podlegał mi pion sportowy, byłem prezesem tego klubu i członkiem Rady Nadzorczej Spółki Ekstraklasa.

źródło: dziennikzachodni.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora