24-letni piłkarz Ariel Borysiuk opuszcza Legię Warszawa i od przyszłego sezonu będzie występował w londyńskim Queens Park Rangers - poinformował w środę mistrz Polski.

Pomocnik podpisał z rywalizującym na zapleczu angielskiej ekstraklasy klubem trzyletni kontrakt.
Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy Ariela; bardzo chciałem go mieć w tym klubie. Wierzę, że jego styl gry jest stworzony do ligi angielskiej. Lubi brać udział w akcji i mieć wpływ na grę. Jest młody, zaangażowany i walczy z wielką pasją. Jego obecność nieraz nie jest zauważana, ale gdy go nie ma, od razu jest to odczuwalne - to właśnie świadczy o wartości defensywnego pomocnika - komplementował Borysiuka trener QPR Jimmy Floyd Hasselbaink.

Legia w poniedziałek poinformowała o tym, że doszła do porozumienia z klubem z Londynu w sprawie transferu. Wówczas zostały jeszcze do przeprowadzenia testy medyczne.

Borysiuk rozpoczynał w Legii seniorską karierę w 2007 roku. Pięć lat później trafił do Kaiserslautern w 2. Bundeslidze, w sezonie 2014/15 był zawodnikiem Lechii Gdańsk. Do Warszawy powrócił na początku bieżącego roku, na rundę wiosenną. Wystąpił w 13 spotkaniach.

Queens Park Rangers rywalizuje obecnie w Championship, na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Profil Ariela Borysiuka

źródło: sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora