Po kolejnym blamażu naszej drużyny pozwolę sobie zabrać głos w sprawie organizacji całego klubu na przestrzeni zeszłych miesięcy.

Na początku myśl o zwalnianiu obcokrajowców z klubu i wprowadzaniu wychowanków do drużyny napełniła mnie optymizmem i nadzieją, że plan może się udać. Po jesieni gdy Razack Traore przeżywał sezon życia, a Lechia zajmowała zaszczytne miejsca blisko europejskich pucharów zapewne nie jeden z Was czytających uważał, że nasz trener to godny zastępca Jose Mourinho w Realu Madryt.

Niestety szara rzeczywistość zawitała do nas gdy z zespołu odszedł wcześniej wspomniany Razack. Trener Kaczmarek chwalił się, że z drużyny odeszło już 20 zawodników, którzy w Lechii nie robili nic. Ok, ale nie przyszedł na ich miejsce praktycznie nikt. Proszę zobaczyć jaka jest konkurencja w naszym obecnym składzie.

Kadra Lechii na sezon 2012/13

Bramkarz: Tutaj przez tak zwaną „śmierć naturalną” niektórych zawodników pewne miejsce w składzie ma Michał Buchalik, ale gdyby wyleczyli się wszyscy to konkurencja byłaby na dobrym ekstraklasowym poziomie.

Prawa obrona: Zawodników doświadczonych - dwóch ale to Deleu jest pewny gry, bo Oualembowi nasz trener szansy nie daje, na pozycji żadnej. Teraz rodzi się pytanie: „to po co on nam jest potrzebny?” to wie tylko pan Bogusław…

Środek obrony: Trzech środkowych obrońców Bąk, Bieniuk, Janicki. Według mnie zdecydowanie za mało, żeby mówić tutaj o jakiejkolwiek rywalizacji…

Lewa obrona: Jeden zawodnik - Piotr Brożek, który gra na poziomie rezerw Polonii Gdańsk…

"Okiem Kibica" to felietony pisane przez naszych czytelników - zobacz wcześniejsze, napisz własny

Defensywna pomoc: Marcin Pietrowski, Łukasz Surma - konkurencja? Żadna, bo gramy na dwóch defensywnych…

Lewa pomoc: Paweł Buzała nominalnie napastnik, lecz sklasyfikowałem go tutaj ze względu na brak innych zawodników na tej pozycji.

Ofensywny środkowy pomocnik: Mateusz Machaj - forma? Nie pytajcie… Ricardinho zawodnik, który gdy ma z kim grać to jest dobry ale sam meczu jeszcze nie wygra…

Prawa pomoc: Piotrek Wiśniewski tutaj też bez konkurencji, no chyba, że pod uwagę wezmę Łukasza Kacprzyckiego.

Napastnicy:  Adam Duda, Grzegorz Rasiak. Napad z marzeń ale……..dla Gepetto do rzeźbienia.

Młodych pod uwagę nie brałem, bo co to za konkurencja dla „zawodników”, którzy grali już dużo wcześniej na tym poziomie rozgrywek. Nasz skład poprzez brak rywalizacji nie ma również wymaganego poziomu.

 

Wszystko ujmując, nasz trener wyrzucając 20 zawodników, mówiąc, że na transfery pieniędzy nie ma po czym zatrudniając dwóch niegrających obcokrajowców i Grzegorza Rasiaka pokazuje, iż nie nadaje się na miejsce pierwszego trenera naszego zespołu a dobre wyniki na jesień to tylko zasługa Razacka Traore.

Terminarz Lechii w sezonie 2012/13

W ostatnich 7 meczach Lechia zdobyła 2 punkty. My kibice powinniśmy się pokazać i nie przyjść na stadion, pokazać, że takiej gry nie akceptujemy. Komentujcie, wyraźcie opinie, może któryś z kopaczy poczyta…

Lechia Gdańsk
Tak wygląda tabela na 5 kolejek przed końcem sezonu

autor: Michał Rosiek

O AUTORZE
Author: lechiablog