Rezerwy Lechii Gdańsk w niedzielnym spotkaniu IV-ligi wygrały 8:1 z Borowiakiem Czersk. Spotkanie odbyło się na płycie głównej przy Traugutta 29.
Drużyna prowadzona przez Tomasza Byszko wystąpiła w niedzielę w składzie silnie wzmocnionym zawodnikami z pierwszej kadry Lechii. Na boisku pojawili się bowiem piłkarze, którzy nie otrzymali szansy w sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Od pierwszych minut w meczu rezerw wystąpiło aż siedmiu zawodników z drużyny Tomasza Kaczmarka.

Strzelanie bramek w niedzielnym spotkaniu rozpoczęło się już w 2. minucie, kiedy to wynik otworzył Kacper Sezonienko. Do przerwy biało-zieloni prowadzili 5:0 i generalnie cała pierwsza połowa była pod ich dyktando. Po zmianie stron mecz nieco bardziej się wyrównał, a piłkarze Borowiaka stwarzali sobie coraz więcej składnych akcji pod bramką Michała Buchalika. Ich zaangażowanie w drugiej połowie przyniosło honorową bramkę, którą dla gości zdobył kapitan zespołu Patryk Duda. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną rezerw Lechii 8:1, choć trzeba przyznać, że wynik mógłby być wyższy, gdyby gracze Lechii byli bardziej skuteczni.

Spotkanie z Borowiakiem zainaugurowało rundę wiosenną w IV-lidze. Dla drugiego zespołu Lechii była to udana inauguracja. Aktualnie podopieczni trenera Byszko zajmują ósme miejsce.

Lechia II Gdańsk - Borowiak Czersk 8:1 (5:0)

Bramki: 2' Sezonienko, 20' 54' 64' Haydary, 38' Makowski, 41' 44' 71' Diabate

Skład biało-zielonych: Buchalik - Klessa (Niewiadomski), Majer, Tobers (Kurpiewski), Kryeziu, Makowski (Pietrzak), Sadowski (Stanowski), Diabate, Sumiński, Haydary (Kaczorowski), Sezonienko