Biało-zieloni wygrali 2:0 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Bramki w sobotni wieczór zdobywali Łukasz Zwoliński oraz Flavio Paixao.

Biało-zieloni na początku spotkania wyglądali na nieco lepiej zorganizowany zespół i próbowali stworzyć sobie okazję do zdobycia bramki. Pierwszą groźną okazję miał w 7. minucie Christian Clemens, który po przejęciu piłki za szesnastką zdecydował się na strzał, jednak ten został wybity przez bramkarza na rzut rożny. Cztery minuty później było już 1:0. Łukasz Zwoliński świetnie odnalazł się w polu karnym, ograł obrońców i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po strzelonej bramce Lechia przejęła inicjatywę i stwarzała kolejne sytuacje. W 22. minucie znów świetną okazje miał Zwoliński, jednak strzał wylądował na słupku. Później spotkanie nieco się wyrównało, Bruk-Bet też dochodził do sytuacji pod bramką Dusana Kuciaka, jednak żaden ze strzałów nie zakończył się w siatce. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0, choć Lechia mogła prowadzić nieco wyżej. Kilka kapitalnych okazji

Po zmianie stron wyglądało to już gorzej. Mecz stracił na intensywności. Goście dochodzili początkowo do nieco lepszych sytuacji i wyglądali na aktywniejszych. Biało-zieloni pierwszą dogodną sytuację bramkową stworzyli dopiero w 63. minucie. Wówczas nad bramką po dobrym podaniu Łukasza Zwolińskiego uderzył Ilkay Durmus. W 74. minucie kontratak wyprowadził Durmus, ale Zwoliński uderzył najpierw w bramkarza, a później wysoko nad bramką. W ostatnim kwadransie obraz gry nie uległ zbyt dużej zmianie. Oba zespoły nie stwarzały już tak wielu okazji jak w pierwszych 45. minutach. W samej końcówce świetną kontrę wyprowadził Conrado, a podanie na gola zamienił Flavio Paixao. Ostatecznie Lechia wygrała 2:0, jednak styl odbiegał od ideału.

Biało-zieloni dzięki wygranej umocnili się na czwartym miejscu. Przewaga nad piątą Wisłą Płock wynosi aktualnie cztery punkty.

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)

Bramki: 11' Łukasz Zwoliński, 90' Flavio Paixao

Lechia Gdańsk: 12.Dusan Kuciak - 22.Joseph Ceesay, 25. Michał Nalepa(C), 23.Mario Maloca, 2.Rafał Pietrzak - 6.Jarosław Kubicki, 7.Maciej Gajos (90' 4.Kristers Tobers), 88.Jakub Kałuziński (67' 33.Marco Terrazzino) - 76.Christian Clemens (67' 79.Kacper Sezonienko), 9.Łukasz Zwoliński, (77' 28.Flavio Paixao) 99.Ilkay Durmus (77' 20.Conrado)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 35.Pavel Pavlyuchenka - 6.Nemanja Tekijaski,77.Artem Putiwcew, 17.Matej Hybś - 18. Piotr Wlazło (C), 89. Andrii Dombrovskyi, 22. Michał Hubinek - 10.Adam Radwański, 14. Dawid Kocyła (64' 8. Samuel Stefaniak) - 88. Tomas Poznar (38' 9.Kacper Śpiewak), 11. Muris Mesanovic (64' 32.Roland Varga)

źródło:własne