Przed biało-zielonymi ostatnie domowe starcie w sezonie 2021/22. W sobotę Lechia zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin. Podopieczni Tomasza Kaczmarka są o krok od awansu do europejskich pucharów. Początek meczu o 20:00.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Lechia ma sześć punktów przewagi nad piątym Piastem Gliwice i tylko kataklizm mógłby pozbawić biało-zielonych awansu do eliminacji Ligi Konferencji. Aby jednak przed ostatnią kolejką być już pewnym awansu Lechii wystarczy punkt przeciwko Pogoni Szczecin. Biało-zieloni wiosną pokazali jednak, że w Gdańsku są niepokonani i zrobią wszystko, aby zakończyć domowe rozgrywki trzema punktami.

Pogoń Szczecin przyjeżdża do Gdańska natomiast już niemal pozbawiona realnych szans w walce o mistrzostwo Polski. „Portowcy” tracą do lidera pięć punktów zakończą sezon najpewniej na trzecim miejscu. Mimo to spotkanie w Gdańsku zapowiada się interesująco. Naprzeciw siebie staną bowiem dwie bardzo dobre drużyny.

Dzisiejsze starcie będzie wyjątkowe dla Tomasza Kaczmarka oraz Łukasza Zwolińskiego, którzy mają za sobą przeszłość w Szczecinie. Mimo to obaj zapewniają, że zrobią wszystko, aby Lechia wywalczyła trzy punkty i po końcowym gwizdku mogła świętować awans do europejskich pucharów.

Sytuacja kadrowa w Lechii nie jest idealna. W meczowej dwudziestce na pewno nie znajdzie się Marco Terrazzino, który pauzuje za żółte kartki. Ponadto z powodów rodzinnych z Gdańska wyjechał Bassekou Diabate i jego również w sobotę nie ujrzymy.

W przeszłości oba zespoły zmierzyły się ze sobą 60 razy. Bilans zwycięstw jest równy - oba zespoły wygrały bowiem po 22 spotkania. W 16 starciach padł natomiast remis. Jesienią w Szczecinie biało-zieloni ponieśli wysoką porażkę 5:1. Wówczas jedynego gola dla biało-zielonych zdobył Łukasz Zwoliński. Teraz Lechiści będą chcieli się zrehabilitować za listopadową porażkę.

Zapraszamy na stadion! Początek meczu o 20:00.

 źródło: własne