Biało-zieloni przebywają na obozie przygotowawczym w Turcji. Na obóz nie pojechało kilku zawodników, którzy jesienią byli w kadrze Lechii. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o Witanie, który przymierzany jest do FK Senica. Ponadto spore szanse na wypożyczenie do Warty Poznań ma Miłosz Szczepański.

Trener Tomasz Kaczmarek jeszcze w grudniu mówił o tym, że klub będzie chciał trochę uszczuplić kadrę. Dotyczy to przede wszystkim piłkarzy, którzy jesienią otrzymywali mało szans bądź nie grali wcale. Póki co zapowiedzi szkoleniowca się sprawdzają. W ostatnim czasie z Lechią rozstali się Zlatan Alomerović, Mykoła Musolitin oraz Bartosz Kopacz. Ponadto na wypożyczenie do Sandecji Nowy Sącz trafił Łukasz Zjawiński. Zielone światło na szukanie nowego pracodawcy dostali też Miłosz Szczepański oraz Omran Haydary. Nieznana jest także wciąż przyszłość Mateusza Żukowskiego.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się także informacje o rzekomym zainteresowaniu Witanem Sulaemanem przez FK Senica. Indonezyjczyk, który nie zadebiutował jeszcze w Ekstraklasie miałby zostać wypożyczony do słowackiej drużyny. Jeśli tak się stanie Witan dołączyłby do swojego rodaka Egy'ego Maulany Vikri, który po rozstaniu z Lechią przeniósł się na Słowację. Póki co nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

 dsc9394
 
Szczepański, Żukowski i Haydary w poniedziałek mają stawić się na treningu rezerw. Niewykluczone jednak, że w tym gronie zabraknie Miłosza Szczepańskiego, który według nieoficjalnych doniesień jest bliski przejścia do Warty Poznań. Przypomnijmy, że pomocnik trafił do Lechii latem, jednak z powodu kontuzji nie miał zbyt wielu okazji do występów. Wiosną Szczepański ma ograć się na wypożyczeniu i złapać rytm meczowy. 
 
 
Czy w poniedziałek zmieni się coś odnośnie sytuacji poszczególnych zawodników? Czekamy na oficjalne informacje.
źródło: własne