lechia

Po wielu miesiącach przygotowań i zbierania materiałów, oddajemy w Wasze ręcę w miarę kompletną bazę flag, które towarzyszyły i nadal towarzyszą kibicom Lechii Gdańsk. Na chwilę obecną udało nam się zebrać 231 flag. Nie ma chyba drugiego klubu w Polsce, który mógłby pochwalić się takim archiwum.

Mamy nadzieję, że forma zaprezentowania naszej bogatej kolekcji byłych i obecnych flag przypadnie Wam do gustu. Nie ukrywamy, że liczymy teraz na Wasżą pomoc przy rozbudowie tej bazy bo jak wiadomo wielu flag pewnie nam brakuje, a inne czekają na opisy od ich autorów.

lechia.net

Przez minione lata na płotach stadionu przy T29 wisiało ich dużo, ba nawet bardzo dużo. Jedne zapamiętaliśmy bardziej, inne mniej a o jeszcze innych w ogóle nie pamiętamy.
Jedne z nich wzbudzały kontrowersje, inne upamiętniały dane wydarzenia, osoby itp. Wiele jest flag dzielnicowych czy też dotyczących miast z których wywodzą się Lechiści.

Mamy nadzieję, że poważnie potraktujecie cel, który przed sobą postawiliśmy a polegający na zrobieniu w miarę kompletnej i jak najbogatszej w informacje bazy naszych flag.
Bo, że flagi to jeden z najważniejszych elementów życia kibicowskiego, to chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Dodatkowo wiele z naszych flag już nie istnieje - część została skradziona inne uległy zniszczeniu. Zachęcamy przy okazji do lektury ciekawego artykułu autorstwa Pytona "Flagi na maszt"
Mamy więc nadzieję, że taka baza będzie (po jej zapełnieniu informacjami) wspaniałą kopalnią wiedzy o naszych flagach.
Co najważniejsze liczymy, że będziemy mogli ją rozbudowywać o nowe oraz te, które zostały przeoczone.

Zachęcamy zatem wszystkich do pomocy poprzez udzielanie się w odpowiednim wątku na forum, gdzie zebraliśmy wszystkie znane nam flagi [odnośnik].

Zapraszamy również na podstronę, gdzie dodaliśmy juzwszstkie znane nam flagi w liczbie 231!

Archiwum flag Lechii Gdańsk

Mamy nadzieję, że forma prezentacji flag się Wam spodoba i docenicie naszą pracę pomocą przy uzupełnianiu danych.