W piątkowe popołudnie rezerwy Lechii Gdańsk zmierzyły się na wyjeździe z drugim w tabeli Jaguarem Gdańsk. Spotkanie zakończyło się przegraną biało-zielonych 4:2.

Dla zespołu trenera Tomasza Byszko był to kolejny mecz z przeciwnikiem zajmującym wyższe miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że przed tygodniem rezerwy zmierzyły się u siebie z Gedanią Gdańsk. Wówczas przy Traugutta 29 goście wygrali 4:1.

W piątek na boisku przy ulicy Budowlanych do przerwy to Jaguar miał przewagę, co potwierdzał wynik 2:0 po 45 minutach. W 33. minucie gola dla gospodarzy zdobył Roman Zalov, który wykorzystał rzut karny. Pięć minut później bramkę dla Jaguara zdobył Maciej Gaszka.

W drugiej części spotkania padły cztery gole. Chwilę po zmianie stron biało-zieloni za sprawą Krystiana Okoniewskiego zdobyli bramkę kontaktową. Dwadzieścia minut później Jaguar prowadził już 3:1 po trafieniu Klaudiusza Filasa. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył Szymon Rychłowski. Biało-zieloni zdołali zdobyć jeszcze jednego gola. Na listę strzelców w 87. minucie ponownie wpisał się Okoniewski. Mecz zakończył się wygraną 4:2 Jaguara Gdańsk. W tabeli IV ligi biało-zieloni zajmują obecnie trzecią pozycję.

Warto dodać, że w drużynie Jaguara wystąpiło kilku zawodników z przeszłością w Lechii między innymi Deleu czy Marcin Pietrowski.

Jaguar Gdańsk - Lechia Gdańsk 4:2 (2:0)

Bramki: 33' Zalov, 38' Gaszka, 64' Filas, 85' Rychłowski - 49' Okoniewski, 87' Okoniewski

Skład Lechii: Mikułko – M. Pietrzak, Stanowski, Drzazga, Sadowski – Sumiński, Kaczorowski – Majer, Mielnik, Niewiadomski – Okoniewski