Od dzisiaj na jednym z budynków przy ulicy Robotniczej można podziwiać mural Lechii Gdańsk autorstwa znanego gdańskiego artysty - Piotra "Tuse" Jaworskiego. Projektantką muralu była Justyna Kwaśniak - Corporate Identity Manager Lechii Gdańsk.

Mural znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności oraz Stoczni Gdańskiej przedstawia zawodnika z numerem "45" na koszulce, kopiącego piłkę w kierunku symboli miasta, a więc Ratusza Głównego Miasta i stoczniowych dźwigów, a także kibiców Lechii Gdańsk. Praca ma wymiary 13 na 19 metrów i  została uwieńczona hasłem "My Tworzymy Historię" w kolorze złotym. Z pewnością mural stanie się ważnym miejscem na biało-zielonej mapie Gdańska.

-Zależy nam na tym, abyśmy zaistnieli w mieście, żeby Lechia Gdańsk była widoczna na ulicach Gdańska. Na muralu zostały ujęte charakterystyczne elementy, które kojarzą się z Gdańskiem – powiedziała autorka projektu, Justyna Kwaśniak.

Autorem pracy jest Tuse, jeden z bardziej rozpoznawalnych gdańskich artystów streetowych, którego prace można od lat oglądać w całym mieście.

 - Cieszymy się, że to właśnie TUSE wykonał mural, ponieważ jest on rozpoznawalnym gdańskim artystą. Jest on obecny w Gdańsku i jego murale można spotkać w całym mieście. Doceniamy jego prace, jego wartości artystyczne, dlatego zależało nam, aby nasz mural miał charakterystyczny styl TUSE. Jesteśmy zadowoleni z całej współpracy. - dodała Justyna Kwaśniak.

Zachęcamy do wizyty przy Robotniczej 1 i obejrzenia nowego biało-zielonego projektu!

źródło: własne