W czwartkowy wieczór na Polsat Plus Arenie odbyło się towarzyskie spotkanie Lechii Gdańsk z Szachtarem Donieck w ramach akcji pomocy Ukrainie. Lechia przegrała 2:3.

Spotkanie od początku stało na niezłym poziomie. Wynik meczu w 7. minucie otworzył strzałem z rzutu karnego Mykhayło Mudryk. Cztery minuty później po pięknym golu Bassekou Diabate na tablicy wyników znów widniał remis. Do przerwy nie padły już żadne gole.

Po zmianie stron minimalną przewagę mieli goście, co udowodnili w 58. minucie kolejnym golem. Mykhayło Mudryk pokonując Michała Buchalika zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru. W 92. minucie bramkę dla biało-zielonych zdobył Krystian Okoniewski. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jednak chwilę później piłkę w bramce umieścił 12-letni Dima Keda. Uchodźca z Mariopola, który jest zagorzałym kibicem piłki zmienił pod koniec meczu Mudryka i ustalił wynik spotkania na 2:3.

Na stadionie zasiadło prawie 13 tysięcy kibiców. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Lechia Gdańsk 2:3 (1:1) Szachtar Donieck

Lechia Gdańsk: 12. Dušan Kuciak (29, 1. Michał Buchalik; 77, 83. Antoni Mikułko) – 29. David Stec (46, 72. Filip Koperski), 4. Kristers Tobers, 23. Mario Maloča (46, 36. Tomasz Makowski), 2. Rafał Pietrzak (46, 20. Conrado) – 8. Egzon Kryeziu (77, 55. Bartosz Brylowski), 7. Maciej Gajos (46, 6. Jarosław Kubicki), 10. Bassekou Diabaté (72, 45. Krystian Okoniewski), 99. İlkay Durmuş (46, 77. Tomasz Neugebauer) – 79. Kacper Sezonienko (46, 88. Jakub Kałuziński), 9. Łukasz Zwoliński (46, 76. Christian Clemens).

Szachtar Donieck: 81. Anatolij Trubin (46, 30. Andrij Pjatow) – 3. Petro Stasiuk (73, 18. Dmytro Kapinus), 5. Wałerij Bondar (78, 23. Danyło Udod), 2. Mykoła Matwijenko, 4. Jarosław Rakićkyj (83, 20. Marjan Faryna) – 7. Dmytro Topałow (60, 17. Dmytro Kryśkiw), 8. Artem Bondarenko (89, 15. Denys Szostak), 6. Taras Stepanenko, 11. Dmytro Myszniow (60, 19. Maksym Czech), 10. Mychajło Mudryk (90, 21. Dmytro Keda) – 9. Andrij Boriaczuk (78, 16. Kyryło Sihejew).