Przed rozpoczęciem sezonu niewielu było optymistów, którzy spodziewali się walki Lechii Gdańsk o mistrzostwo Polski. Podopieczni Tomasza Kaczmarka na ten moment plasują się na 3. pozycji w tabeli i mają w dorobku 33 punkty. Do końca rundy jesiennej Biało-Zielonym pozostały jeszcze dwa spotkania - domowe z Jagiellonią Białystok, a także wyjazdowe z Wisłą Płock. Czy Lechia na finiszu rundy obroni pozycję na podium?

Lechia Gdańsk vs Jagiellonia Białystok

Spotkanie z Jagiellonią Białystok na papierze powinno być łatwiejsze niż wyjazdowa potyczka z Wisłą Płock. Lechia Gdańsk jest zdecydowanym faworytem tego meczu w opinii zakładów bukmacherskich, jednak trzeba pamiętać, że goście nie przegrali w 2 ostatnich meczach na w Gdańsku.

Gdańszczanie w obecnej kampanii są niepokonani na swoim boisku. Co więcej, Lechia tylko dwa razy straciła punkty w meczach domowych podczas tego sezonu. Pozytywną informacją dla piłkarzy, a także kibiców tego zespołu jest z pewnością fakt, że Jagiellonia bardzo słabo radzi sobie w meczach wyjazdowych. Mowa o drużynie, która w 7 rozegranych delegacjach wywalczyła zaledwie jedno zwycięstwo.

Biorąc pod uwagę statystyki, a także przewidywania, można się tutaj spodziewać wygranej Lechii Gdańsk. Według zakładów bukmacherskich prawdopodobnym wynikiem powinien być również BTTS, ponieważ Biało-Zieloni w ostatnich meczach regularnie tracili przynajmniej jedną bramkę.

Szczegółowa analiza tego spotkania PZbuk jest już dostępna.

Wisła Płock vs Lechia Gdańsk

O wiele trudniejsze, powinno być wyjazdowe spotkanie, które zakończy rundę jesienną w wykonaniu Lechii Gdańsk. Wisła Płock w obecnej kampanii jest niepokonana przed własną publicznością i w tych meczach straciła zaledwie 3 bramki.

Na ten moment ciężko przewidywać przebieg tego spotkania, ponieważ do niego jeszcze blisko 10 dni, jednak na pewno ekipie przyjezdnej w Płocku nie będzie łatwo. W tym sezonie tylko dwa zespoły wyjechały z obiektu Kazimierza Górskiego z punktami, a były to Raków Częstochowa i Termalica.

Pozytywną informacją dla fanów Lechii Gdańsk przed tym meczem może być jednak statystyka, która wskazuje, że Biało-Zieloni zwyciężyli w 2 ostatnich meczach wyjazdowych z tym rywalem.

Oferta legalnego bukmachera na to spotkanie pojawi się po zakończeniu rywalizacji z Jagiellonią.

Ekstraklasa w PZBuk?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy można śledzić u bukmachera PZBuk. Ten legalny bukmacher przygotował szeroką ofertę i ciekawe przeliczniki, a to kluczowe czynniki, które wpływają na pozytywne opinie wśród graczy. Dodatkowo na start można skorzystać ze szczegółowych analiz meczowych oraz licznych statystyk. Analitycy sportowi dosłownie stają na głowie, aby przedstawić wszystkie newsy związane z Ekstraklasą.

Czytaj więcej na temat grudniowych meczów Lechii!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora