Jakub Kałuziński niewątpliwie jest jednym z największych talentów Lechii Gdańsk, który nie będzie przedłużał kontraktu i po sezonie ma zmienić klub. 20-latek jest reprezentantem polskiej młodzieżówki, w której zagrał 4 mecze, strzelając jedną bramkę. Kałuziński też ma doświadczenie w Ekstraklasie, w której zagrał 46 meczów.

W tym sezonie Kałuziński wziął udział w 14 spotkaniach Ekstraklasy, na którą można postawić zakłady bezpośrednio na stronie https://gg.bet/pl/football.

Kontrakt Kałuzińskiego z Lechią Gdańsk kończy się latem tego roku. Klub oficjalnie potwierdził, że nie będzie przedłużał umowy z piłkarzem. Pewnie dlatego Kałuziński nie poleciał z pierwszą drużyną na obóz przygotowawczy w Turcji, a zamiast niego wejściówkę nad Bosfor otrzymał Christian Clemens. Pomocnikiem Lechii jest zainteresowanych wiele klubów, w tym Wisła Płock, która wysłała ofertę do Gdańska. Jednak oficjalnego potwierdzenie możliwego transferu, na razie nie ma. Ponadto prezes Wisły skomentował, że jego drużyna jest zainteresowana każdym młodym utalentowanym polskim piłkarzem.

Jak poinformowały władze klubu na konferencji prasowej, mając ważny kontrakt z Lechią, Jakub Kałuziński będzie musiał trenować z juniorami i nie będzie do dyspozycji trenera na mecze. Marcin Kaczmarek, trener Lechii Gdańsk, oficjalnie potwierdził, że Kałuziński będzie występował w składzie drużyny do czerwca i będzie mógł grać, jeśli będzie prezentował odpowiedni poziom. Kaczmarek zauważył, że piłkarz ma pewne zaległości. Kałuziński dobrze się sprawdzał jako trener dla juniorów, jednak nie udało mu się zagrać w sparingach na poziomie ekstraklasowym. Trener Lechii uważa to za niedociągnięcie, które może wpłynąć na wyniki najbliższych meczów.

Przypominamy, że rozmowy władz Lechii z agentem Jakuba Kałuzińskiego trwały prawie przez cały rok. Ostatecznie między klubem i piłkarzem nie doszło do porozumienia w przedłużeniu umowy, dlatego 30 czerwca Kałuziński stanie się wolnym zawodnikiem. Łącznie wychowanek Lechii Gdańsk ma na swoim koncie 66 występów. W obecnych rozgrywkach piłkarzowi udało się rozegrać łącznie 20 meczów, w trakcie których Kałuziński strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty. 20-latek ciągle otrzymuje powołania do reprezentacji Polski U-21. Sporym atutem Kałuzińskiego jest to, że piłkarz może grać na każdej pozycji w środku pola.

Już w lipcu młody piłkarz może zostać bohaterem zagranicznego transferu. Oprócz Kałuzińskiego z Lechii Gdańsk w tym samym czasie wyprowadza się Krystian Okoniewski. 17-letni napastnik uznał, że w barwach Lechii nie otrzymuje swoich szans. Do tej pory Okoniewski nie zadebiutował w ligowym spotkaniu. Z kolei gdański klub nie ma już zespołu rezerw, dlatego nie może zaproponować Krystianowi Okuniewskiemu alternatywy, który jest łakomym kąskiem na rynku transferów piłkarskich.

źródło: artykuł gościnny

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora