W sobotnie przedpołudnie rezerwy Lechii Gdańsk zmierzyły się na wyjeździe z Pogonią Lębork. Spotkanie zakończyło się wygraną biało-zielonych 2:1.

Po zeszłotygodniowej wysokiej wygranej na inaugurację rundy wiosennej z Borowiakiem Czersk, piłkarze Tomasza Byszko udali się dziś do Lęborka na mecz z zajmującą dwunaste miejsce w tabeli Pogonią. Od pierwszego gwizdka przewaga była minimalnie po stronie gospodarzy, którzy zepchnęli gdańszczan całkowicie na własną połowę stosując wysoki pressing. W 24. minucie zespół z Lęborka otworzył wynik spotkania.

Obraz gry uległ zmianie po przerwie. Już w 52. minucie rezerwy Lechii doprowadziły do remisu. Podanie Bassekou Diabate na bramkę zamienił Dominik Majer. Cztery minuty później po asyście Ryszarda Sumińskiego biało-zielonych na prowadzenie wyprowadził Marek Niewiadomski. W drugiej części spotkania to biało-zieloni byli stroną przeważającą.

Warto zaznaczyć, że w porównaniu do zeszłotygodniowej potyczki z Borowiakiem, rezerwy wystąpiły dziś w bardzo młodym składzie. W wyjściowej jedenastce znalazło się tylko trzech piłkarzy z pierwszej kadry Lechii. Byli to Antoni Mikułko, Bassekou DIabate oraz Omran Haydary.

Pogoń Lębork - Lechia II Gdańsk 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Artur Formela (’27), 1:1 Dominik Majer (’49), 1:2 Marek Niewiadomski (’52)

Żółte kartki: Musuła, Raulin, Kozerkiewicz – Haydary, Sadowski, Kurpiewski

Skład Lechii: Mikułko - Majer (Kurpiewski), Tuleja (Pietrzak), Klessa, Stanowski, Kaczorowski, Sadowski, Niewiadomski, Diabate (Duraj), Sumiński, Haydary

źródło: własne