Biało-zieloni pokonali u siebie po dramatycznej końcówce Stal Mielec 3:2. Hat-tricka zdobył Łukasz Zwoliński.

Przewaga Lechii była widoczna już od pierwszego gwizdka sędziego. Biało-zieloni atakowali na bramkę strzeżoną przez Rafała Strączka. W 11. minucie wynik meczu otworzył Łukasz Zwoliński, który wykorzystał bardzo ładne podanie Jakuba Kałuzińskiego. Stal swoją pierwszą poważną sytuacje miała w 21. minucie, kiedy to arbiter podyktował rzut wolny. Piłkę bez większych problemów wyłapał Dusan Kuciak. W 31.minucie Łukasz Zwoliński ponownie pokonał Strączka wykorzystując zagranie Marco Terrazzino. Do przerwy biało-zieloni prowadzili 2:0, choć wynik mógł być wyższy. Kilku dobrych okazji nie wykorzystali między innymi Zwoliński oraz Flavio. Warto też dodać, ze arbiter nie uznał dwóch goli dla Lechii dopatrując się pozycji spalonych.

Druga połowa nie wyglądała już tak dobrze. Już w 49.minucie Stal złapała kontakt po bramce Mateusza Żyro. Goście przejęli inicjatywę i dążyli do wyrównania. Lechia stwarzała mniej sytuacji, a kiedy dochodziła pod bramkę rywala to nie potrafiła umieścić piłki w siatce. Dwie bardzo dobre szanse zmarnował po wejściu na boisko Bassekou Diabate. W 81. minucie Oskar Zawada zdobył wyrównującego gola dla Stali. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Zwoliński, jednak zdaniem sędziego był spalony. Chwile później jednak Paweł Malec cofnął swoją decyzję i na Polsat Plus Arenie eksplodowała radość. Lechia wygrała 3:2! Dzięki wygranej biało-zieloni postawili kolejny ważny krok w drodze do europejskich pucharów. Obecnie mają 56 punktów.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 2:2 (2:0)

Bramki: 11’ Zwoliński, 31’ Zwoliński, 90.Zwoliński - 49’ Żyro, 81’ Zawada

Lechia Gdańsk: 12.Kuciak - 22.Ceesay, 25.Nalepa, 23.Maloca, 2.Pietrzak (82’ 20.Conrado)- 33.Terrazzino (67’ 6.Kubicki), 7.Gajos, 88.Kałuziński (82’ 79.Sezonienko), 99.Durmus (85’ 76.Clemens) - 28.Flavio(C) (67’ 10.Diabate), 9.Zwoliński

Stal Mielec: 13.Strączek - 23.Getinger (C), 6.Flis, 21.Matras, 4.Chorovadzhiyski, 5.Żyro - 7.Domański, 26.Kasperkiewicz - 20.Tomasiewicz (87’ 8.Urbańczyk), 90.Steczyk (64’ 34.Zawada), 11.Sitek (58’ 17.Kłos)