Zapraszamy do naszego archiwum prasowego, które wzbogaciło się o nowe pozycje. 

Dzięki poszukiwaniom po innych stronach udało nam się wzbogacić zbiory o 20 nowych pozycji z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych. Zapraszamy do lektury.

Czym jest Archiwum Prasowe?

Jest to podstrona w której sezon po sezonie prezentujemy wycinki prasowe dotyczące Lechii Gdańsk. Zebraliśmy tutaj wszelkie materiały, jakie udało nam się pozyskać od kibiców - kolekcjonerów.

W dziale tym znajdziecie ponad 7220 artykułów prasowych pochodzących z przeróżnych gazet m.in.: Sport, Piłka Nożna, Tempo, Dziennik Bałtycki, Echo Sportowe, Głos Wybrzeża, Gazeta Wyborcza. Oczywiście wszystkie one dotyczą przede wszystkim gdańskiej Lechii.

Jak widać poniżej, sporo nam jeszcze brakuje, zatem tradycyjnie liczymy na Waszą pomoc przy rozbudowie tego działu.
Jeżeli posiadacie jakieś materiały, które się tutaj nie znalazły, a uważacie, że powinny, prosimy o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu poszerzenia naszych zasobów.

Tutaj znajdziesz Archiwum Prasowe

Liczymy również, iż to archiwum będzie pomocne wielu osobom zainteresowanym szczegółową historią naszego Klubu. Dodatkowo mamy cichą nadzieje, iż będzie przydatne podczas pisania monografii, której do tej pory jeszcze się nie doczekaliśmy.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy udostępnili swoje materiały, gdyż bez ich pomocy nie byłoby możliwe stworzenie tego bogatego archiwum.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora