Materiały prasowe są ogromną kopalnią wiedzy o historycznych występach Lechii Gdańsk.

Dlatego też na naszej stronie staramy się zebrać w archiwum prasowym wycinki dokumentujące występy Biało-Zielonych na przestrzeni wszystkich sezonów. Mamy ich już bardo dużo (7200) ale nadal są sezony gdzie nie udało się dotrzeć do materiałów prasowych. Niestety praca ta wymaga podróży po rozsianych w Polsce Bibliotekach co z kolei wiąże się z kosztem, który trzeba ponieść.

Dzięki poświęceniu kibiców pasjonujących się historią Lechii wzbogaciliśmy właśnie nasze archiwum prasowe o wycinki z roku 1966 - dziękujemy w tym miejscu serdecznie za pomoc.

Archiwum Prasowe Lechii Gdańsk

Część z Was pewnie zdziwi się na co to komu. Liczy się przecież tylko to co dzisiaj - transfery, oprawy, wyjazdy i budowa Wielkiej Lechii.

Dla części z Was może tak ale Lechia to nie tylko teraźniejszość i przyszłość to także historia. Historia może niezbyt bogata w atrakcyjne wydarzenia ale jednak długa bo licząca blisko 70 lat. Mamy nadzieję, że część z Was pragnie także poza tematami bieżącymi poznać historię klubu któremu kibicujemy.

My dla przykładu dzięki materiałom prasowym możemy uzupełniać historyczną bazę meczową, czego efektem mamy nadzieję za jakiś czas będzie kompletna baza wiedzy o wszystkich meczach rozegranych przez piłkarzy Lechii Gdańsk od założenia klubu do chwili obecnej. Co prawda praktycznie wszystkie oficjalne mecze mamy w niej ujęte ale nadal z części sezonów nie posiadamy informacji o składach lub strzelcach bramek.

Baza meczowa Lechii Gdańsk od 1945 roku

Jeżeli zatem zaglądają tu pasjonaci historii Lechii, z którymi jeszcze nie jesteśmy w kontakcie prosimy by nawiązali kontakt z naszą redakcją.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora