W niedzielę 16 czerwca na stadionie przy Traugutta 29 odbyła się kolejna edycja Lechia Talent's Day. Najmłodsi adepci piłki nożnej mieli okazję potrenować pod okiem trenerów Akademii Lechii Gdańsk, którzy poszukiwali talentów! Wydarzenie było także doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.

Około 300 - tyle dzieci wzięło łącznie udział w zorganizowanym przez Akademię wydarzeniu. Jaki byl główny cel Lechia Talent's Day? - Dla dzieciaków to frajda i okazja do zabawy, a dla nas do wyłapania talentów piłkarskich - mówił nam legendarny trener Józef Gładysz, który nawiązał też do losów wychowanków Lechii - Kacpra Urbańskiego, Przemysława Frankowskiego i Pawła Dawidowicza. - To piękna wskazówka dla tych dzieci, że dziś gra się tutaj na podwórku, a kilka lat później można zagrać w kadrze - dodał 71-latek.

Oprócz zajęć z piłką, dla dzieci była specjalnie przygotowana strefa z dmuchańcami oraz strefa gastronomiczna. W przerwie odbył się także pokaz sztuczek piłkarskich. Całe wydarzenie potrwało około pięciu godzin i wywołało sporo uśmiechów na twarzach dzieciaków.

 

Jako patroni medialni wydarzenia, dziękujemy Lechii Gdańsk za organizację, a wszystkim za udział w Lechia Talent's Day! We wtorek w naszych social mediach pojawi się materiał wideo z wydarzenia!

źródło: własne