AZS Uniwersytet Gdański przy niemal pełnej trybunie hali AWFiS w Gdańsku ulegli drużynie Wisły Krakbet Kraków 0:5.

– Wisła pokazała nam miejsce w szeregu– mówił po meczu Wojciech Pawicki. Jego słowa potwierdził Szymon Hartman, który stwierdził, że drużyna z Krakowa to najlepszy obecne zespół w naszej lidze.

Właściwie od samego początku spotkania nie było wątpliwości, która z ekip wygra mecz. Zawodnicy AZS-u byli kompletnie zagubieni na parkiecie i nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji. Wisła natomiast z każdą minutą udowadniała, że remis z Clearexem był tylko przypadkiem i na więcej strat punktowych sobie nie pozwoli. Mimo tej przewagi gości pierwsza bramka padła dopiero w 10. minucie meczu, kiedy to Daniel Lebiedziński z najbliższej odległości pokonał Jacka Burglina. Wynik pierwszej części meczu ustalił w ostatniej minucie przed przerwą dobrze grający tego dnia Piotr Morawski. Na przerwę AZS schodził więc zalediwe z dwubramkową stratą. Mogło być dużo wyżej jednak skuteczność Wisły także pozostawiała sporo do życzenia.

W przerwie meczu licznie zgromadzonej w hali publiczności zaprezentowała się sekcja taneczna AZS UG – Red Pop Dance Creator. Jeśli już o publiczności piszemy, to nie można nie wspomnieć o wysokiej frekwencji, która zaskoczyła nawet samych zainteresowanych. Mamy nadzieję, że tak jak zapowiadaliśmy przed meczem, kibice zakochali się w futsalu.

Druga połowa spotkania niewiele różniła się od pierwszej. Co prawda w grze obu ekip widać było większy spokój, jednak nadal to goście przeważali a podopieczni Szymona Hartmana jedynie szukali szans w kontratakach. Znów przez długi czas trzeba było czekać na bramki. Tym razem pierwsza bramka padła dopiero w 13. minucie drugiej części, a jej autorem był Brazylijczyk – Douglas Dos Santos. Mimo niekorzystnego wyniku trener Akademików nie zdecydował się na manewr gry z wycofanym bramkarzem, nie uchroniło to jednak przed utratą kolejnych bramek. W 39. minucie meczu na 4:0 podwyższył grający trener Białej Gwiazdy – Błażej Korczyński, a wynik na 5:0 ustalił na siedem sekund przed końcem meczu Sebastian Wojciechowski.

Na kolejne ligowe spotkanie przed własną publicznością pozostaje czekać ponad miesiąc. Przerwa świąteczna rozdzielająca rundę wiosenną od jesiennej zakończy się dopiero w weekend 17-19 stycznia, kiedy to we własnej hali zmierzymy się z Clearexem. Wcześniej – 15. grudnia ostatnie wyjazdowe spotkanie rundy, z Remedium Pyskowice.