Lechia przegrała w Krakowie

- Wisła Kraków wygrała na własnym boisku z liderem ligi - Lechią Gdańsk 3-0 (2-0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Arkadiusz Głowacki, Rafał Boguski i Mateusz Zachara.

Wisła szybko zaskoczyła Lechię i już w 5. minucie objęła prowadzenie. Denis Popovič zacentrował z rzutu rożnego, a mocny strzał głową oddał Arkadiusz Głowacki. Vanja Milinković-Savić próbował wybić piłkę, lecz ta ostatecznie znalazła się w bramce. Dwadzieścia minut później ładnie z dalszej odległości uderzył Rafał Wolski, ale dobrą obroną wykazał się Łukasz Załuska. W odpowiedzi "Biała Gwiazda" przeprowadziła akcję, po której podwyższyła swoje prowadzenie. Sprzed pola karnego strzał chciał oddać Krzysztof Mączyński, jednak jego próba została zablokowana przez Michała Chrapka i futbolówka trafiła do Rafała Boguskiego. Ten minął zdezorientowanego golkipera gości i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W 29. minucie Paweł Brożek podał do Patryka Małeckiego, a skrzydłowy Wisły ograł Rafała Janickiego i oddał strzał, lecz tym razem dobrze interweniował Milinković-Savić. W 37. minucie rozpędzony Sławomir Peszko kopnął sprzed szesnastki. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Alana Urygi, jednak nie zmyliło to Załuski, który pewnie złapał futbolówkę.

W 52. minucie z dalszej odległości uderzył Mączyński, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Dwanaście minut później Lechia zmarnowała doskonałą szansę do zdobycia bramki. Uryga sfaulował w polu karnym Grzegorz Kuświka i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Do futbolówki podszedł Marco Paixão, jednak nie udało mu się nawet trafić w bramkę. W 77. minucie Brożek zagrał do Jakuba Bartosza, a ten opanował piłkę i oddał mocny strzał, ale czujnie zachował się bramkarz Lechii, który wybił futbolówkę. W 87. minucie Flávio Paixão podał z prawej strony do Kuświka, a ten uderzył niecelnie bez przyjęcia. W odpowiedzi Wisła zaatakowała i strzeliła trzeciego gola. Mączyński podał do Mateusza Zachary, a ten nie dał szans Milinkoviciowi-Saviciowi.

3 grudnia 2016, 20:30 - Kraków ( Stadion Miejski )
Wisła Kraków 3-0 Lechia Gdańsk