Były zawodnik Lechii Gdańsk Kenny Saief po niespełna 18 latach wrócił do swojego macierzystego klubu, a konkretnie do Maccabi Hajfa. Amerykanin ma już na koncie debiut w barwach mistrza Izraela, jego zespół pokonał u siebie imiennika z Tel Awiwu 1:0, a sam zawodnik spędził na boisku 29 minut.

Kenny Saief dołączył do Maccabi Hajfa 9 stycznia z azerskiego Neftci Baku i tym samym po prawie 18 latach bardzo bogatej kariery piłkarskiej wrócił do klubu, w którym rozpoczynał swoją karierę piłkarską.

Następnego dnia Maccabi Hajfa grało na wyjeździe z imiennikiem z Tel Awiwu w ramach zaległego meczu 7. kolejki Ligat Ha’al. W hicie izraelskiej ekstraklasy górą było Maccabi z Hajfy, które wygrało 1:0 po bramce Liora Rafaelova. Natomiast Kenny Saief zameldował się na placu gry w 62. minucie właśnie za strzelca jedynej bramki. Maccabi Hajfa po 15 meczach w Ligat Ha’al zajmuje pozycje wicelidera z dorobkiem 33 punktów i do zespołu z Tel Awiwu ma pięciopunktową stratę.

Kenny Saief do Lechii Gdańsk dołączył w lutym 2020 roku na zasadzie wypożyczenia z RSC Anderlecht i grał tam do czerwca 2021 roku. Czterokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych oraz... dwukrotny reprezentant Izraela w Gdańsku nie zachwycił, bowiem w rozegranych 34 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył jedną bramkę i zanotował 4 asysty.