To było bardzo udane zakończenie rundy jesiennej! W niedzielę Lechia Gdańsk pokonała Miedź Legnica 2:0 po golach Tomasza Neugebauera oraz Dominika Piły i awansowała na 3. miejsce w tabeli. Zobaczmy jak użytkownicy portalu X/Twitter cieszyli się z wygranej.

 Zaraz po rozpoczęciu spotkania do ataku ruszyli goście, którzy byli blisko zdobycia bramki. Z opresji swoich kolegów uratował Bogdan Sarnawski.

Po atakach Miedzi w pierwszych minutach z czasem do głosu doszli piłkarze Lechii. W 12. minucie Jakub Mądrzyk wypluł strzał Iwana Żelizki, a piłka trafiła do Maksyma Chłania. Wydawało się, że 20-latek trafi do siatki i kibice będą się cieszyć, jednak ku rozczarowaniu fanów futbolówka przeleciała obok słupka.
Warto wspomnieć, że pomimo opadów śniegu w Polsce boisko na Polsat Plus Arena było bardzo dobrze przygotowane.
W 30. minucie Lechia była blisko objęcia prowadzenia. Po dograniu Camilo Meny Maksym Chłań z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę.
W 41. minucie Camilo Mena wypuścił Rifeta Kapica, a Bośniak z pierwszej piłki wycofał do Tomasza Neugebauera, który trafił do siatki i Lechia objęła prowadzenie. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka.
Do przerwy Lechia była na jednobramkowym prowadzeniu.
Siedem minut po przerwie groźnie z półwoleja przymierzył Kamil Drygas, piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bogdana Sarnawskiego.
W 76. minucie Lechia miała sytuację bramkową. Tak zwanym "stepoverem" popisał się Maksym Chłań, po czym dośrodkował w pole karne, a akcję kończył wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Zjawiński, uderzając z piętki obok słupka.
W 83. minucie rzut rożny mieli piłkarze Miedzi, po którym groźnie główkował Szymon Zalewski. Na szcęście dla Lechii futbolówkę odbił Bogdan Sarnawski.
W końcówce spotkania wynik mógł podwyższyć Louis D'Arrigo i był bliski zdobycia premierowego gola, ale jego uderzenie obronił Jakub Mądrzyk.
Co się nie udało Louisowi D'Arrigo udało się Dominikowi Pile. 22-latek, wprowadzony kilka minut wcześniej za Camilo Menę, otrzymał znakomite podanie, także od zmiennika Jakuba Sypka i dosłownie w ostatniej akcji mocnym strzałem tuż przy słupku ustalił wynik na 2:0. Po tej wygranej Lechia awansowała na 3. miejsce w tabeli Fortuna I Ligi.
Kto wygrał mecz?! LECHIA Kto?! LECHIA Kto?! LECHIA

 

źródło: X/Twitter