W ostatnim domowym spotkaniu w tym roku Lechia Gdańsk wygrała 1:0 z Chrobrym Głogów po trafieniu Tomasa Bobcka. Zobaczmy, jak wyglądał wczorajszy mecz od strony portalu X/Twitter.

Piłkarze Lechii Gdańsk dobrze rozpoczęli to spotkanie. W 4. minucie piłkę nad bramką strzelił Tomasz Neugebauer, a dwie minuty później Rifet Kapic zagrał do Tomasa Bobcka, a ten trafił prosto w Damiana Węglarza. Potem na boisku się niewiele działo, ale działo się na trybunach. Do tego stopnia, że w 33. minucie sędzia musiał przerwać mecz.
Na szczęście spotkanie udało się wznowić.
https://twitter.com/Derpicop/status/1733537497517375958 W 41. minucie na strzał z dystansu pokusił się Iwan Żelizko. Uderzenie Ukraińca odbił Damian Węglarz, po czym piłka trafiła w nogi Tomasa Bobcka i wpakował ją do siatki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla Lechii.
Po rozpoczęciu drugiej odsłony gry podopieczni Szymona Grabowskiego tworzyli kolejne sytuacje bramkowe. W 52. minucie strzał Maksyma Chłania złapał bramkarz gości. Dziesięć minut później ten sam zawodnik miał jeszcze lepszą okazję do zdobycia bramki, jednak piłkę wybili obrońcy Chrobrego. To były najlepsze sytuacje w drugiej połowie piłkarzy Lechii, z kolei Szymon Grabowski musiał rwać sobie włosy z głowy, gdy piłka po strzałach swoich zawodników nie znajdowała drogi do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 i był to dla Lechii ósmy mecz z rzędu bez porażki na Polsat Plus Arena.

źródło: X/Twitter